Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

100 найкращих винаходів 2021 року: список від журналу Time

SPEKA Media
12 листопада 2021 3 хвилин читання

Американський тижневик Time опублікував традиційний список 100 винаходів 2021 року, котрі роблять світ «кращим, розумнішим та веселішим». Перелік складається із 27 категорій: від комп'ютерних технологій до дитячих іграшок та розваг.

До списку увійшли зокрема вакцини від COVID-19 та малярії, COVID-тести для домашнього використання, розумні окуляри Lenovo ThinkReality, Google Maps Live View, розумні кросівки, нова форма макаронів та екологічно чистий фарбник для джинсів.

Редакція SPEKA розповідає про переможців у категорії «Штучний інтелект» та ще кілька цікавих винаходів.

Переможці у категорії «Штучний інтелект»

  •  Платформа для спільної роботи NVIDIA Omniverse, котру використовують графічні художники, дослідники, дизайнери та інженери. Робочий простір знаходиться у віртуальному середовищі та дозволяє моделювати різні речі у реальному часі.
  • Система для перекладу фільмів Flawless AI TrueSync, яка за допомогою ШІ озвучує відеоряд, враховуючи емоції оригіналу.
  • Функція Adobe Super Resolution, яка дозволяє збільшити у чотири рази будь-яке фото без втрати якості.
  • Автоматизована система моніторингу промислових об'єктів Percepto AIM, котра дозволяє запобігти техногенним аваріям і втратам енергоресурсів на трубопроводах.
  • Програма Caption AI від компанії Caption Health, що використовує ШІ для глибокої ультразвукової діагностики серцевих захворювань.

У категорії «Роботи» — Robin допомагає дітям

Створений вірменською компанією Expper Technologies робот Robin вміє розпізнавати емоції дітей та реагувати на них. Ще він у простій формі пояснює дітям медичні процедури. Це створіння з великими очима та веселим характером допомагає малечі подолати тривогу та відчуття самотності, коли вони змушені довгий час проходити терапію у клініках. Помічний Robin і в стоматологічних кабінетах. Станом на осінь 2021 року робот працює у 12 лікарнях по всьому світу.

У категорії «Доступність» — рамка OrCam MyReader, що переводить текст у голос

Ця розробка ізраїльської компанії OrCam Technologies допомагає читати людям, котрі мають проблеми із зором чи сприйняттям текстів. Користувачам потрібно направити лазерну рамку OrCam MyReader на сторінку книги, журналу, меню чи екран, якій відображає текст, натиснути кнопку, і прилад миттєво озвучить текст голосом. OrCam вміє читати кількома мовами. А ще реагує на голосові команди і може обрати зі всього тексту потрібний уривок. Наприклад, його можна попросити прочитати лише номер телефону з реклами чи назву та адресу компанії.

Як Time складає топ-100 винаходів року

Щороку Time залучає своїх редакторів та журналістів зі всього світу, щоб розшукати найцікавіші винаходи року. Крім того, кожен охочий може запропонувати свою розробку в онлайн-заявці на сайті журналу. Пізніше редакційне журі обирає переможців за такими критеріями: оригінальність, креативність, ефективність, амбіції та вплив.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Time назвав 12 жінок 2024 року. Хто вони?

Артем Житкевич 22 лютого 2024 20:52

Тейлор Свіфт стала Людиною року-2023 за версією TIME

Богдан Камінський 6 грудня 2023 17:37

Nokia G22 названо одним з найкращих винаходів 2023 року за версією TIME

Богдан Камінський 25 жовтня 2023 18:11

Олена Зеленська та Олександра Матвійчук потрапили у топ-100 найвпливовіших людей світу журналу Time

Руслан Сорока 13 квітня 2023 17:13

Зеленський став «Людиною року» за версією журналу TIME

Руслан Сорока 7 грудня 2022 15:16