Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Китай слідкує: TikTok зізнався, що деякі китайські співробітники мають доступ до даних американських користувачів

Наталія Миронова
Наталія Миронова UGC creator, TikTok blogger&expert
2 липня 2022 3 хвилин читання

Застосунок для обміну відео TikTok, що належить китайській компанії ByteDance Ltd., заявив, що деякі співробітники за межами США можуть отримувати доступ до інформації американських користувачів, що викликало нову критику з боку законодавців, які б'ють на сполох з приводу практики обміну даними в соціальній мережі. 

Зізнання компанії було зроблено у листі дев'яти сенаторам США, які звинуватили TikTok та його материнську компанію у стеженні за громадянами США та вимагали відповіді на запитання:

  • Чи мають співробітники у Китаї доступ до даних американських користувачів?
  • Яку роль відіграють ці співробітники у формуванні алгоритму TikTok?
  • Чи передається якась із цих даних китайському уряду?

Наразі співробітники в Китаї, які пройшли низку внутрішніх протоколів безпеки, можуть отримати доступ до певної інформації про користувачів TikTok у США, включаючи публічні відео та коментарі, сказав генеральний директор TikTok Шоу Зі Чу. Він додав, що інформація не передається китайському уряду, а піддається «надійному контролю кібербезпеки», сказав він.

Соціальна мережа заявила, що вона працює з урядом США над зміцненням безпеки даних навколо цієї інформації — особливо тієї, яка визначається як «захищена» Комітетом із іноземних інвестицій у США, або CFIUS. Ці нові зусилля включають фізичне зберігання американської інформації в центрах обробки даних на американських серверах, що належать гіганту програмного забезпечення Oracle Corp. TikTok також переводить свою платформу в хмарну інфраструктуру Oracle, що означає, що доступ до програми та алгоритму для американських користувачів здійснюватиметься з національних центрів обробки даних.

«Відповідь TikTok підтверджує, що наші побоювання були цілком обґрунтованими. Китайська компанія повинна була від початку розповісти все начистоту, але вона спробувала огорнути свою роботу таємницею. Американці повинні знати, що якщо вони знаходяться на TikTok, то комуністичний Китай володіє їхньою інформацією», — заявив сенатор-республіканець Марша Блекберн із Теннессі.

Нагадаймо: Згідно з аудіозаписами понад 80 внутрішніх нарад TikTok, китайські співробітники ByteDance неодноразово отримували доступ до непублічних даних про американських користувачів TikTok.

Протягом багатьох років до цього,  компанія TikTok відповідала на побоювання щодо конфіденційності даних, обіцяючи, що інформація, зібрана про американських користувачів, зберігається у США, а не у Китаї.

Пізніше повідомлялось, що уповноважений американського регулятора зв'язку просить Apple та Google розглянути можливість заборони TikTok у своїх магазинах застосунків через проблеми з безпекою даних, пов'язаних з китайською компанією.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Україна вперше візьме участь у навчаннях з кібероборони NATO CCDCOE Locked Shields

Богдан Камінський 2 години тому

Запуск Evolution Technology Fund III: новий фонд з кібербезпеки залучає $1,1 млрд

Вікторія Рудзінська 16 квітня 2024 20:01

Топ схем кібершахрайства та як себе захистити від них — поради Rakuten Viber

Богдан Камінський 15 квітня 2024 19:39

США можуть заборонити TikTok через загрозу нацбезпеці

Владислав Паливода 15 квітня 2024 09:42

Музика Тейлор Свіфт повернулася на TikTok — якраз перед виходом її нового альбому

Богдан Камінський 12 квітня 2024 16:14