У Китаї все на виду: TikTok знову потрапив у скандал із витоком даних
Згідно з аудіозаписами понад 80 внутрішніх нарад TikTok, китайські співробітники ByteDance неодноразово отримували доступ до непублічних даних про американських користувачів TikTok.
Протягом багатьох років компанія TikTok відповідала на побоювання щодо конфіденційності даних, обіцяючи, що інформація, зібрана про американських користувачів, зберігається у США, а не у Китаї, де розташована материнська компанія відеоплатформи ByteDance.
Однак записи, з якими ознайомився BuzzFeed News, містять 14 заяв від дев'ятьох співробітників TikTok, які свідчать про те, що інженери у Китаї мали доступ до американських даних щонайменше від вересня 2021-го до січня 2022-го.
Попри свідчення під присягою одного з керівників TikTok на слуханнях у Сенаті у жовтні 2021 року про те, що «всесвітньо відома команда безпеки, що базується у США», вирішує, хто отримає доступ до цих даних, дев'ять заяв співробітників описують ситуації, коли американським співробітникам доводилося звертатися до своїх колег у Китаї, щоб визначити, як витікали дані американських користувачів. Згідно із записами, американські співробітники не мали дозволу або знань про те, як отримати доступ до даних самостійно.
«У Китаї все на виду», — сказав один із співробітників відділу довіри та безпеки TikTok на зустрічі у вересні 2021 року.
Записи варіюються від зустрічей у малих групах з керівниками компанії та консультантами до спільних презентацій, та підтверджуються скріншотами та іншими документами, надаючи величезну кількість доказів, що підтверджують попередні повідомлення про те, що співробітники з Китаю отримали доступ до даних американських користувачів.
У 2019 році Комітет з іноземних інвестицій у США розпочав розслідування наслідків для національної безпеки збору TikTok американських даних. А 2020 року тодішній президент Дональд Трамп пригрозив повністю заборонити програму через побоювання, що китайський уряд може використати ByteDance для збору особистої інформації про американських користувачів TikTok. «Збір даних TikTok загрожує надати китайській комуністичній партії доступ до особистої та службової інформації американців», — написав Трамп у своєму указі. Компанія TikTok заявила, що ніколи не ділилася даними користувачів з китайським урядом і не почала б цього робити, якби її попросили.