Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

TikTok для текстів. Як встановити і налаштувати застосунок Artifact

Юлія Даниленко
Юлія Даниленко Журналістка, tech-експертка
23 лютого 2023 5 хвилин читання

Застосунок для персоналізованих новин Artifact, який використовує ШІ для створення вашої власної стрічки, відсьогодні став доступним у AppStore та GooglePlay. 

Artifact розробили співзасновники Instagram Кевін Сістром та Майк Крігер. Назва поєднує у собі ключові ідеї застосунку – articles, facts, artificial intelligence. 

SPEKA потестувала застосунок і розповідає, як встановити Artifact, зберегти свій профіль і налаштувати стрічку за допомогою ШІ-алгоритму.

TikTok для текстів. Як встановити і налаштувати застосунок Artifact зображення 1 Творці Artifact раніше створили Instagram. Чи вміють вони в тексти так само, як в фото – скоро дізнаємося

Де завантажити Artifact 

Систром та Кригер виклали у вільний доступ застосунок менш як за місяць після появи списку очікування. 

Завантажити Artifact можна безкоштовно у AppStore або GooglePlay (вже має понад 10+ тисяч завантажень). Застосунок неважкий – усього 17 Мб, і в описі вказано, що ми маємо справу з версією 1.0. 

Як налаштувати Artifact 

Для того, щоб користуватися застосунком на базовому рівні, не потрібна ані електронна пошта, ані номер телефона. Але для того, щоб ШІ зміг підібрати для вас релевантну стрічку новин, згодувати йому трохи інформації щодо ваших інтересів все ж доведеться. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Застосунок сам запропонує вам теми, які можуть зацікавити – для початку роботи треба обрати не менше 10. Ми, звісно, набралися технологій та космосу, як дурні мила, і клікнули «далі». 

Наступним кроком застосунок запропонує обрати видання, на які вже маєте підписку, з списку відомих паблішерів – The New York Times, Business Insider, The Economist тощо. Якщо підписок у вас немає, цей крок можна пропустити. 

Ви готові – можете читати перші пропозиції вид ШІ. Але варто зауважити: щоб він вивчив ваші смаки і підібрав релевантні матеріали та видання, у застосунку просять прочитати не менш як 25 статей.

На що схожа стрічка – більше на воскреслий Google Reader, ніж на TikTok. Гортати її доволі зручно, а добірка матеріалів не надто відрізняється від зібраної мною власноруч у Feedly. 

Зберігаємо профіль в Artifact

Якщо ви плануєте активно користуватися Artifact, у застосунку є опція «зберегти профіль», для якої вам знадобиться вказати свій номер телефона. На нього прийде код підтвердження. 

Не лякайтеся, що клікання по прапору США у полі введення номеру не дає змінити код країни – просто введіть +380, попри вказаний формат, і Artifact визнає вас українцем чи українкою. 

Тренуємо алгоритм Artifact: треба прочитати 25+ статей

У вашому профілі буде лічильник, який вказує, скільки вам лишилося до наступного етапу, і маркер скільки днів підряд ви заходите в застосунок (який викликав потужні асоціації з Duolingo, навіть вогник схожий). 

Щойно ви прочитаєте 25 статей, то отримаєте сповіщення, що алгоритм вже знає вас трохи краще. Зовсім не страшно, правда. 

Загальні враження

Після 25 статей стрічка мала стати більш релевантною, але поки це не особливо помітно. Попри те, що ми клікали в першу чергу на новини про космос, він активно пропонує статті про війну з росією (вибирали як один з інтересів, але з 25 ми клікнули лише на один текст на цю тематику). 

Вірогідно, по мірі навчання алгоритм персоналізуватиме краще – поки ШІ частина не особливо відчувається. 

Недоліки Artifact 

Застосунок безкоштовний, але монетизується через контекстну рекламу. Або, як ми вже пожартували в редакції, позаконтекстну – при вказаних інтересах «технології», «космос», «штучний інтелект» ШІ вже встиг порекламувати нам турецькі лазні, Кріса Еванса, деревʼяні екобудиночки та навіть інтимну стрижку. 

Тож якість реклами, принаймні зараз, у Artifact не дуже. Проблема також в тому, що коли ви прочитали статтю і гортаєте стрічку далі, релевантні матеріали подаються в однаковому вигляді з рекламою, не рахуючи невеликої сірої позначки sponsored. 

Тож в якийсь момент у вас можуть просто вигоріти очі. 

Додаткові функції Artifact

  • Застосунок планується як аналог соцмережі, або принаймні має опцію обміну статтями, що зацікавили. У ньому вже можна додавати до свого профілю друзів. 
  • Що далі триватиме навчання, то більше інформації про вас збере алгоритм – застосунок обіцяє відкриття нових функцій по мірі вашого читання. 
  • Також ви маєте змогу налаштувати push-сповіщення або заблокувати окремі видання, якщо вам раптом трапилося в стрічці щось зовсім неоковирне. 
0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Як музика змінює наші спогади?

Сніжана Лепко 14 березня 2025 09:19

Місячне затемнення 2025

Alfa Omega 14 березня 2025 19:58

Мапа тривог: сучасний інструмент безпеки

Alfa Omega 14 березня 2025 22:47

У москві завершилися переговори між спецпредставником США Віткоффом та путіним: що відомо

Владислав Паливода 14 березня 2025 08:54

Як писати на SPEKA: короткий гайд

SPEKA Media 14 березня 2025 14:56