Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

The New York Times подає позови проти творців неліцензійних клонів гри Wordle

Богдан Камінський
Богдан Камінський
8 березня 2024 2 хвилин читання

Видавництво The New York Times, яке придбало права на популярну онлайн-гру в слова Wordle в 2022 році, розпочало судові позови проти розробників неліцензійних клонів цієї гри, вимагаючи видалення їхнього коду.

Про це пише The Verge.

The Times подала кілька скарг відповідно до Закону про авторське право у цифрову епоху (DMCA) проти розробників, які розмістили на GitHub програмний код для створення ігор, схожих на Wordle.

Видавництво посилається на своє виключне право власності на назву та ігровий процес, включно з розкладкою плиток 5х6 і кольоровою гамою із сірого, жовтого та зеленого.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Скарги DMCA спрямовані проти авторів неофіційних клонів Wordle корейською та боснійською мовами, а також Reactle — клону з відкритим кодом, створеного за допомогою React, TypeScript та Tailwind.

NYT вимагає видалити близько 2 тис. клонів Wordle 

Повідомлення щодо Reactle також вимагають видалення близько 1,9 тис. ігор, які базуються на його коді. The Times стверджує, що ці проекти містять назву Wordle та захищений геймплей, порушуючи авторські права видавництва.

Розробник Reactle Чейз Вакерфус вирішив видалити свій проект, щоб уникнути судової тяганини з медіагігантом.

У відповідь на критику видавництво заявило, що не має заперечень проти індивідуальних розробників ігор у слова, якщо вони не порушують торгову марку Wordle та авторські права на ігровий процес. Однак вони вимушені вжити юридичних заходів проти тих, хто поширював код для створення клонів.

Деякі експерти відзначають схожість Wordle з американським ігровим шоу Lingo 1980-х років, де гравці також вгадували п'ятилітерні слова за допомогою кольорової сітки підказок.

Популярне американське шоу Lingo, яке транслюється з 1987 року Популярне американське шоу Lingo, яке транслюється з 1987 року

Раніше SPEKA писала, що New York Times позивається до OpenAI та Microsoft, через те що ті навчали штучний інтелект на статтях видання.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Майбутнє вже тут: огляд новинок від Samsung

Анна Старкова 11 липня 2024 14:20

Як створити канал у Viber — алгоритм

Вікторія Рудзінська 10 липня 2024 20:43

Революція у веб-дизайні: 5 сайтів, створених за допомогою штучного інтелекту

Oleksii Udovenko 10 липня 2024 19:35

У Києві відбудеться конференція «Навігатори інновацій. Змінюй правила гри»

Ольга Топольська 3 липня 2024 15:50

Mastodon додав зручну функцію для підписки на журналістів

Владислав Паливода 3 липня 2024 10:12