Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Техномільярдери побудують у Каліфорнії місто без місцевого уряду

Богдан Камінський
Богдан Камінський
14 лютого 2024 3 хвилин читання

Технологічні мільярдери мають намір побудувати біля Сан-Франциско нове місто під робочою назвою Каліфорнія Форевер, яке не матиме місцевого самоврядування.

Про це пише Gizmodo.

Замість цього забудовники планують зберегти новий міський центр як неінкорпоровану територію і залишити управління уряду округу Солано, який уже контролює регіон. Керівник відділу планування проєкту California Forever Ґабріель Меткалф розповів, що у межах міста не буде жодної місцевої влади, яка б регулювала діяльність у його межах.

Мапа проєкту «Каліфорнія Форевер»
Мапа проєкту «Каліфорнія Форевер»

За планом, місто матиме тісні відносини з округом щодо надання поліцейських, пожежних та інших комунальних послуг. Також вони разом працюватимуть над проєктами економічного розвитку. 

Я очікую, що ми будемо дуже близькими партнерами.
Ґабріель Меткалф

У США давно існують міста без місцевої влади

Випадок із Каліфорнія Форевер не є безпрецедентним, адже по всій території США існує безліч неінкорпорованих територій. Більшість із них невеликі та бідні громади, однак є никзка мегаполісів, які покладаються на уряд округу в питаннях регулювання.

Однак залишаються питання щодо того, як цей проєкт функціонуватиме. Зокрема, існують побоювання, що округ може не впоратися з регулюванням усього процесу розбудови міста. 

Також незрозуміло, як перерозподілятимуться ресурси Солано у міру зростання громади. Особливо це стосується питання поліції й пожежників.

Меткалф також зазначив, що мешканці нового міста та округу не матимуть права голосу щодо нової громади. На його думку, єдиний демократичний контроль — це самі умови ініціативи на наступні 40 років, яку мають затвердити на референдумі у листопаді 2024 року.

Він також наголосив, що після голосування буде укладена угода між наглядовою радою округу та компанією-забудовником. Цей договір буде добровільним і сторони зможуть погодити в ньому все, що вони вважатимуть за потрібне.

Що відомо про Каліфорнія Форевер

California Forever — це американська корпорація, яка запропонувала однойменний проєкт побудови міста на півночі Каліфорнії. Його планують звести на сході округу Солано в районі затоки Сан-Франциско.

Згідно з поданими планами на початку 2024 року владі округу, місто займе площу 18,6 тис. акрів (75 км2) та розраховано на 50 тис. мешканців. Девелопери пообіцяли створити 15 тис. робочих місць, відремонтувати найближчі шосе, виділити щонайменше 4 тис. акрів (16 тис. м2) на парки та використовувати чисті джерела енергії.

Проєктні рендери «Каліфорнія Форевер»
Проєктні рендери «Каліфорнія Форевер»
Проєктні рендери «Каліфорнія Форевер»
Проєктні рендери «Каліфорнія Форевер»

Головними інвесторами проєкту виступили мільярдери Кремнієвої долини.

Раніше SPEKA писала, що Google побудує власне містечко у Маунтін-В'ю.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Кіберзлочинці викрали конфіденційні дані американців

Владислав Паливода 57 хвилин тому

США виділяє Україні новий пакет військової допомоги на $275 млн

Владислав Паливода 10 годин тому

США планують передати Україні артилерію та боєприпаси на $275 млн

Владислав Паливода 15 годин тому

США звинувачують китайського мільярдера у шахрайстві на понад $1 млрд

Владислав Паливода 24 травня 2024 07:00

$50 млрд взятих з росiйських активів може отримати Україна від країн G7

Владислав Паливода 23 травня 2024 17:45