Технологічні виставки, Military-tech стартапи і дискусії: як минув SCIENCE & TECH FEST OL
Цими вихідними , а саме 25 травня, у Львові на локації FESTrepublic вперше відбувся науково-технологічний фестиваль. Усього подію відвідало 1060 молодих людей, які розвивають себе у науці та технологіях. Фестиваль мав на меті популяризувати науку, українські наукові розробки та стартапи, надихаючи молодь реалізовувати себе в науково-технологічній сфері та розвивати себе в Україні.
Лекції та дискусії
На події відбулися лекції і панельні дискусії на теми інновацій та технологій, що змінюють майбутнє України, систему інновацій, які зазнала Україна внаслідок повномасштабного вторгнення, а також розвитку стартапів і міждисциплінарних команд, без яких, як порівняв спікер фестивалю Микола Скиба, не полетів би Boeing.
Презентації стартапів
За словами організаторів фестивалю цей блок покликаний привернути увагу до своїх розробок, сприяти розширенню мережі партнерств та формуванню стартап-культури.
Учасники із Запоріжжя, Дніпра, Києва та Львова пітчили стартапи, які вже реалізують.
Серед них були наступні:
Підписуйтеся на наші соцмережі
- GraineMole – команда молодих стартаперів зі Львова, які вирішують проблему псування зерна в підлогових складах під час довготривалого зберігання. система аналізує стан зерна і заздалегідь прогнозує його псування.Система складається з двох частин, яка встромляється у зерно і вимірює його температуру. Маршрутизатор збирає дані з усіх секцій та відправляє на сайт.
- Techno Vikings – представляли рішення автономного відчинення дверей в укриття: розробляємо розумний замок, який при надходженні сигналу тривоги відчиняє двері в укриття.
- Юкі Огава, що мала змогу підключитись онлайн, розповіла про японський стартап PLEN Robotics, який створює маленького робота-асистента PLEN Cube для обслуговування клієнтів. Він розпізнає обличчя, допомагає керувати відвідуваністю таких місць як бібліотеки, навчальні заклади, лікарні, геріатричні центри, тощо. До того ж, PLEN Robotics запартнерився з тайванським стартапом і разом вони створили Care Cube, який використовує AI and IoT технології для визначення фізичних показників за допомогою розпізнавання голосу та технології "video pulse wave". Care Cube може визначити ранні симптоми депресії у працівників — треба лише поговорити з ним протягом лише 5-ти секунд.
- TechnoAvis розробив Bo[M]ber – детонатор повітряного підриву. За рахунок того, що детонатор підривається на висоті від 3-х до 7-ми метрів — це набагато збільшує площу ураження та ефективність боротьби з живою силою. Це альтернатив звичайним інертним чи часовим ініціалізатором підриву, оскільки він збільшує вірогідність детонації та підвищує ефективність, за рахунок повітряного підриву.
- ITEagles – розробляє тест, що допоможе цивільним отримати рекомендації щодо вибору певної військової спеціальності і вступити в ряди лав ЗСУ добровільно через рекрутингові центр 3 ОШБ, Вовків Да-Вінчі та інших. За словами команли проєкт має на мені позбавити страху бути неефективними та застосованими не за їхніми вміннями та практичними навичками.
- Речники Майбутнього – займаються переробкою пластикових пляшок на філамент для 3D-принтеру та подальший друк з нього деталей, які потребують ЗСУ.
Технологічний хакатон і рішення для перемоги
Фішка фестивалю – проведення хаканону, участь у якому взяли 50 молодих людей із різних міст України: Київ, Львів, Вінниця, Стрий, Дніпро, Полтава, Умань, Кривий Ріг і с. Попелі. Вони працювали над пошуком конкретних рішень у технологіях та енергетиці та отримали підтримку від менторів, керівників-компаній. Рішення оцінювало журі у шести категоріях: креативність та інноваційність вирішення проблем, ступінь досягнення результатів проєкту, коректність та чіткість пояснень, влучність, змістовність відповідей, влучність, змістовність відповідей, вміння вести наукову дискусію.
Команди хакатону працювали над зменшенням енергоспоживання в умовах обмеженого енергопостачання, адаптацією відновлюваних джерел енергії в історичній частині міста, розробкою рішення для діагностики працездатності блоків об'єктів сонячних станцій і розробкою спеціалізованого мобільного додатку для управління домашньою енергоефективністю.
Найбільшу кількість балів отримала команда молоді “UNICORNS” з міста Кривий Ріг, яка займалась розробкою концепту і створенням системи трекінгу об'єкту на поточному відео, взятому з БПЛА. Вони отримали бонусне фінансування від компанії-партнера хакатону. Також кращим учасникам і командам хакатону було запропоновано стажування від ТОВ “Жнець небесний” і “ТРАЙДЕНТ ТЕКНОЛОДЖІЗ”.
Технологічні виставки
Загалом у виставках взяли участь 37 команд (технологічних компаній, ЗВО, організації, які демонстрували себе та свої продукти, в тому числі:
- Renesas Electronics Corporation – впливовий японський виробник напівпровідникових пристроїв,що є результатом об'єднання тех гігантів Hitachi, Mitsubishi Electric та NEC; збереження та популяризація культурної спадщини України через цифрові технології та імерсивне дослідження.
- SKEIRON – компанія, що займається збереженням і популяризацією культурної спадщини України через цифрові технології та імерсивне дослідження.
- Баггі МАМАЙ презентували тактичний автомобіль високої прохідності МАМАЙ спеціального виконання власної розробки.
- Trident Technologies презентував НРК Пластун — Легкий Наземний роботизований комплекс високої прохідності
- Тех-Арт – лазерна техніка для аудівізуальних мистецтв і мистецтва війни.
Фестиваль реалізує простір STEAM-освіти Lviv Open Lab з мережі ТВОРИ! у межах стратегічної ініціативи “Львів — Молодіжна столиця Європи 2025” за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Львівської міської ради та благодійного фонду Nova Ukraine.