Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Технічний рекрутинг 2.0: оновлена версія воєнного часу

Telesens IT-компанія
Telesens IT-компанія
7 грудня 2023 6 хвилин читання

Уже ні для кого не таємниця, що грамотний та технічно свідомий рекрутер — це must have грамотного та вдалого наймання, а також золота інвестиція власника бізнесу. З кожним роком рекрутери здобувають дедалі більше технічних знань та базової розробницької свідомості. Іноді навіть важко розібрати, хто перед тобою на співбесіді — Junior SQL Developer чи Middle Technical Recruiter, бо відповідають вони нарівні, часом навіть досвідчений спеціаліст домену рекрутингу «сяє, як зірочка». 

У цьому матеріалі я, Юлія Пащук, Head of Recruiting у Telesens, розповім, як технічний рекрутинг виходить на новий рівень.

З якими викликами сьогодні стикається технічний рекрутер?

Теорія про те, що більшість закриттів вакансій відбуваються виключно з особистої бази рекрутера, правдива, але й склад подібної бази кандидатів потрібно постійно чимось «підігрівати». Це як у гарній книзі, коли ти з нетерпінням чекаєш виходу продовження та очікуєш, що сюжетна лінія може бути ще більш хвацько закрученою, а врешті маєш не найприємніший післясмак та постійне відсилання до першої частини. Впевнена, у більшості кандидатів таке було і неодноразово з представниками домену рекрутингу та HR (у кожної компанії по-різному побудовані процеси наймання та ресурсного підбору). 

Мало просто написати колезі, який шукає роботу, та запропонувати «неймовірну вигідну пропозицію» та «гарні умови надання послуг». Такий формат листування чи первинного запиту, звісно, може спрацювати у межах пошуку спеціалістів, але ж ми з вами за якість, новизну та індивідуальний почерк рекрутера, за яким його впізнають у будь-якому чаті чи ком’юніті. 

Грамотність та  tone of voice — це основа. Прибравши ці базові вимоги, ми поринаємо у той «перший присмак» від листа, який пише технічний рекрутер. Доволі банально виглядатиме лист, в якому спеціаліст опише поточний склад команди, технологічне ядро розробки або наведе приклади тасків. Так, це досі витримує конкуренцію порівняно з віршами чи просто «благаннями» про реакцію на повідомлення, але чи дійсно цього достатньо за поточного стану ринку та небажання фахівців змінювати поточний проект на невідомий, та ще й у новій компанії? 

Переоцінка відбулася у всіх. Не тільки з початком повномасштабної війни, а й у межах персональних поглядів, оточення тощо. Наразі цінність у проєктній команді, у керівництві, у сталості розвитку того чи іншого проєкту неймовірно зросла. І який вихід у межах хайрингу ми маємо?

Яка оновлена версія знань технічного рекрутера витримує конкуренцію на ринку кандидатів зараз?

Насамперед на допомогу приходить та сама відома глибина знань та маловідомі підходи pre-screen спілкування. Нещодавно розмовляли з колегою про більш «вражальний формат» демонстрації проєкту ринковому кандидату. 

Погодьтеся, дуже цікаво отримати від технічного рекрутера демонстраційний шеринг бізнес-логіки проєкту та ще й наживо (так, складові NDA ми всі пам'ятаємо) з можливістю обговорення функціональних блоків та загалом наявних спринтів щодо розроблення. Впевнена, що жоден спеціаліст не відмовився би поторохкотіти з технічним рекрутером годинку, аби обговорити побачене. 

Або, окрім заїждженого формату відповідей щодо сталості розвитку проєкту, його теоретичного середньострокового життєвого циклу, ринковий кандидат отримує відповіді на кшталт «Так, наразі проєкт переходить у довгострокову фазу експлуатації з побудовою стратегії продажу». 

Фаховий спеціаліст розуміє одразу: ця фаза має на меті активні інвестиції. Ймовірно передбачається декілька ітерацій доповнень після відгуків цільових груп користувачів, а тут тобі і розширення функціоналу, і пропрацювання зростання порівняно з конкурентами і виходи на нові ринки. 

Таким типом відповіді технічний рекрутер уже побудував репутаційні відносини і здивував знаннями фаз ЖЦ проєкту (повірте, це ще й досі дивує за певного типу демонстрації). Яка ймовірність того, що з таким підходом ринковий спеціаліст прийде саме до вас, коли буде шукати новий проєкт чи компанію? Майже 100%! Бо розуміє, що ресурсні витрати на спілкування з вами дадуть йому більше користі, ніж research за базовими сайтами зі стандартними описами вакансій.

«Го до нас, у нас смачні печеньки» або «Ми супердружній колектив з новітнім підходом» чи ще краще «Тільки у нас ви відчуєте атмосферу проєктної довіри та злагодженості в роботі». Вважається, що ми не просто вибираємо проєкт на кілька місяців, а вкладаємо набагато більше: свою компетенцію та три найголовніші ресурси — час, гроші та скоуп завдань. Так, на виході маємо ту якість, яка задовольнить усіх! Так чого ж якість має бути посередньою на етапі відбору чи на етапі визначення своїх робочих цілей, планів, амбіцій?

Технічний рекрутинг як обов’язковість на ринку кандидатів

Мета цього лонгриду не лише звернути увагу на зростання сфери технічного рекрутингу вже як окремого руху, навіть домену, я б сказала (маю надію, що скоро технічний рекрутинг вийде на рівень хоча б компільованої мови програмування), але й показати, що вимагати подібну pre-screen якість у комунікації — це нормально.

Кожен час, як нова ітераційна гілка, вносить свої корективи як у розвиток, так і у побудову нових підходів комунікації, ведення бізнесу чи то просто об’ємного довгострокового спілкування. Тенденції та реакції у цьому випадку можуть бути різними: ти або зростаєш разом із середовищем, або йдеш проти нього (і таке має бути), або зупиняєшся і залишаєшся позаду. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Фінансові установи (нарешті) інтегрують крипту. Яке у цього майбутнє?

Павло Осадчук 21 годину тому

Чи можна довіряти бейбі-монітору та наскільки важлива кібербезпека в інтернеті речей

Bohdan Savchuk 23 лютого 2024 15:45

Моніторити медіа, щоб закохувати українців у книжки: як працює відділ комунікацій #книголав

Платформа LOOQME 23 лютого 2024 13:00

Women Go Tech з Литви запрошують українок навчитись IT та інженерії: як долучитись

Артем Житкевич 22 лютого 2024 21:32

Як мігрувати з одного таскменеджера на інший без втрати важливих завдань

Максим Лелюшок 22 лютого 2024 16:30