Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

В Сінгапурі розробили дихальний тестер для швидкої діагностики COVID-19

Тетяна Новак
Тетяна Новак
7 лютого 2022 2 хвилин читання

Дослідники Наньянського технологічного університету Сінгапуру (NTU) презентували прототип портативного дихального тестеру, що діагностує коронавірус менш ніж за п'ять хвилин з точністю понад 95% (не гірше за ПЛР).

SPEKA розповідає подробиці.

Натепер найдостовірнішим методом виявлення вірусів SARS-CoV-2 вважається тест на полімеразну ланцюжкову реакцію (ПЛР). Аналіз триває щонайменше декілька годин. Швидка альтернатива — тест на антиген — дозволяє отримати результат за 15 хвилин, проте має обмежену ефективність, особливо за відсутності симптомів. 

Сьогодні низка дослідницьких груп розробляють дихальні детектори на основі раман-спектроскопії — технології, що дозволяє швидко й точно визначити наявність вірусу за характером коливань летючих органічних сполук, таких як кетони та альдегіди. Щоправда, більшість прототипів поки що вимагають специфічного лабораторного обладнання і не мають економічного сенсу. 

Цікавим винятком є гаджет від вчених з NTU: це мініатюрний пристрій на кшталт алкотестеру, в який треба подихати протягом десяти секунд, а потім на п'ять хвилин помістити його у портативний спектрометр. Під час випробування на 500 добровольцях було отримано 0,1% хибно позитивних та 3,8% хибно негативних результатів, що відповідає точності лабораторних ПЛР-тестів.

За словами розробників, пристрій вимагає подальших випробувань, проте в перспективі він має всі шанси стати популярним інструментом масової діагностики на ковід.

Нагадаємо, раніше компанія Moderna повідомила, що бустерне щеплення її вакциною збільшує кількість антитіл проти штаму Omicron у 37 разів. Подробиці — в матеріалі SPEKA.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як українські айтівці готуються до зими: займаються спортом, вживають вітаміни та обирають «здорові» хобі

Христина Коновалова за 4 години

Illumina анонсувала машину, що зчитує геном людини удвічі швидше

Христина Коновалова 1 жовтня 2022 17:26

ДСНС заявила про успішне завершення тестування системи оповіщення населення. Як вона працюватиме надалі

Ірина Маринюк 23 вересня 2022 18:39

ДСНС у тестовому режимі запустить систему екстреного сповіщення про загрози: як та коли вона запрацює

Ірина Маринюк 2 вересня 2022 18:49

Twitter нарешті тестує функцію редагування твітів

Ірина Маринюк 1 вересня 2022 16:22