Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

В Сінгапурі розробили дихальний тестер для швидкої діагностики COVID-19

Тетяна Новак
Тетяна Новак
7 лютого 2022 2 хвилин читання

Дослідники Наньянського технологічного університету Сінгапуру (NTU) презентували прототип портативного дихального тестеру, що діагностує коронавірус менш ніж за п'ять хвилин з точністю понад 95% (не гірше за ПЛР).

SPEKA розповідає подробиці.

Натепер найдостовірнішим методом виявлення вірусів SARS-CoV-2 вважається тест на полімеразну ланцюжкову реакцію (ПЛР). Аналіз триває щонайменше декілька годин. Швидка альтернатива — тест на антиген — дозволяє отримати результат за 15 хвилин, проте має обмежену ефективність, особливо за відсутності симптомів. 

Сьогодні низка дослідницьких груп розробляють дихальні детектори на основі раман-спектроскопії — технології, що дозволяє швидко й точно визначити наявність вірусу за характером коливань летючих органічних сполук, таких як кетони та альдегіди. Щоправда, більшість прототипів поки що вимагають специфічного лабораторного обладнання і не мають економічного сенсу. 

Цікавим винятком є гаджет від вчених з NTU: це мініатюрний пристрій на кшталт алкотестеру, в який треба подихати протягом десяти секунд, а потім на п'ять хвилин помістити його у портативний спектрометр. Під час випробування на 500 добровольцях було отримано 0,1% хибно позитивних та 3,8% хибно негативних результатів, що відповідає точності лабораторних ПЛР-тестів.

За словами розробників, пристрій вимагає подальших випробувань, проте в перспективі він має всі шанси стати популярним інструментом масової діагностики на ковід.

Нагадаємо, раніше компанія Moderna повідомила, що бустерне щеплення її вакциною збільшує кількість антитіл проти штаму Omicron у 37 разів. Подробиці — в матеріалі SPEKA.

Коментарі
Інші матеріали

Нацполіція відкрила 2100 кримінальних проваджень за підроблені COVID-документи

Наталія Миронова 19 січня 2022 14:30

Бустерне щеплення вакциною Moderna збільшує кількість антитіл проти штаму Omicron у 37 разів

Тетяна Новак 20 грудня 2021 15:27

Три дози вакцини Pfizer/BioNTech краще захищають від «Омікрону» – дослідження

Роман Судольський 9 грудня 2021 13:05

BioNTech почав розробляти вакцину проти штаму Оmicron. На її створення потрібно до 100 днів

Роман Судольський 1 грудня 2021 13:12

Вірусне зростання. Маловідома криптовалюта Omicron подорожчала на 900% після появи однойменного штаму COVID-19

Роман Судольський 29 листопада 2021 11:13