Тест повербанків для ноутбука та роутера: рекомендації та висновки
В умовах постійних відключень електроенергії в Україні забезпечення безперебійного доступу до інтернету стає критично важливим для багатьох людей, які продовжують працювати та навчатися дистанційно. Один з найефективніших способів зберегти підключення до мережі — це використання повербанків для живлення роутерів та ноутбуків. Наш колега із The Page протестував кілька повербанків з достатньою для цього потужністю та розібрався, який із них обрати.
Head of digital у Speka.media та ThePage.ua Станіслав Матюшенко протестував три повербанки, придбані на AliExpress. Два з них від Baseus — Baseus Amblight 30000mAh 65W за $54 та Baseus Adaman metal digital display 20000mah 65W blue за $60 — придбані ще восени 2022 року, коли українці вперше зіткнулися з екстреними та плановими відключеннями світла. Ще один — ZMI QB826G 25000mAh 210W за $86 — придбаний у червні 2024-го.
Цікаво: повербанки від Baseus служили, допоки не зникла проблема відключень узимку 2023 року. Тоді вони, повністю заряджені, відправилися на зберігання. А коли знову знадобилися, обидва показали 100% заряду на дисплеях.
Основні технічні характеристики повербанків ZMI 25000, Baseus 20000 та Baseus 30000
Підписуйтеся на наші соцмережі
Детальні технічні характеристики та актуальні ціни є в інтернеті.
Як відбувалося тестування повербанків для роутера та ноутбука
Замість перевірити можливості зарядки смартфону, що є стандартною функцією для будь-якого повербанка, Станіслав зосередився на двох важливих у наших умовах аспектах: заряджанні ноутбука (а саме Lenovo Thinbook з процесором Intel Core I5 8th Gen та батареєю ємністю 43,5Wh) та забезпеченні роботи роутера Asus (сила струму 1 ампер) і gPon-термінала (0,5 ампер).
Для заряджання ноутбука використовувався спеціальний кабель з Type C-роз’ємом Lenovo. Для роботи роутера та gPon-термінала були застосовані два кабелі-перехідники (на фото): один з перетворювачем напруги з 5 до 12 вольт, інший — напряму з Type C на DC (роз’єм живлення роутера / термінала).
Для таблиці нижче важливо зазначити, що за одночасної роботи та заряджання ноутбук, який використовувався для тестування, споживає до 85 Ватт.
Результати тестування повербанків ZMI 25000, Baseus 20000 та Baseus 30000
Який зарядний пристрій вибрати для повербанка
Окремо варто зупинитися на питанні заряджання потужних повербанків. Для того щоб ефективно використовувати час із наявною електроенергією, необхідно мати зарядний пристрій відповідної потужності. Використання звичайної зарядки від смартфону може значно подовжити процес заряджання, що недоцільно у нинішніх умовах. Для того щоб встигати заряджати такі пристрої протягом кількох годин, варто придбати зарядний пристрій потужністю 45-65 Ватт. Прикладом може слугувати зарядний пристрій Ugreen 100W, який Станіслав успішно використовував для заряджання усіх трьох повербанків, що брали участь у тестуванні.
Тестування повербанків ZMI 25000, Baseus 20000 та Baseus 30000: висновки
-
1
Щоб забезпечити безперебійну роботу оптичного інтернету протягом 8-10 годин, можна використовувати будь-який із зазначених повербанків.
-
2
Якщо є можливість зробити перерву в роботі для заряджання ноутбука, підійдуть повербанки потужністю 65 Ватт.
-
3
Коли у вас потужний ноутбук і вам одночасно потрібно заряджати смартфон, варто обрати повербанки з ємністю 30000mAh і більше та потужністю від 130 Ватт.
-
4
Усі три розглянуті моделі повербанків здатні одночасно віддавати заряд і заряджатися, проте їх не рекомендують використовувати як джерела безперебійного живлення для роутера. Це може призвести до швидкого зносу батарей, оскільки такі пристрої не призначені для безперервної роботи. Джерело безперебійного живлення (ДБЖ) — це окремий тип пристроїв, який дозволяє не помічати відключень електроенергії і залишатись на зв’язку.