Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як ML-інженер Арсентій Івасюк допоміг організувати медсанчастину Голосіївської тероборони

profile-img
Арсентій Івасюк
1 травня 2022 4 хвилин читання

SPEKA продовжує публікувати історії підприємців, IT-спеціалістів та представників креативної індустрії, які стали до лав територіальної оборони під час російсько-української війни.

У новому матеріалі циклу Machine Learning Engineer компанії Zibra AI Арсентій Івасюк розповідає, як він провів місяць у медико-санітарній частині тероборони Голосіївського району Києва і які уроки звідти виніс.

Що робив до війни

Я закінчив бакалавріат біофаку КНУ. Останні два роки навчання працював в Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця у відділі молекулярної біофізики спочатку електрофізіологом, а потім перейшов до обчислювальної нейробіології. Врешті-решт мене ця нейробіологія завела у стартап Zibra AI. Там я займаюсь рисьорчем та інжинірингом, пов'язаним із завданням отримати 3D-моделі з різних медіаданих. До війни саме працював над завданням отримати полігональний меш з неявної функції.

Zibra AI — це український стартап, створений у 2020 році групою розробників, які вирішили  застосувати революційні АІ-підходи для пришвидшення розроблення ігор: покращити графіку, оптимізувати роботу та зменшити загальний розмір 3D-контенту.  Зараз у нашій команді трохи більше 20 співробітників. Працюємо над кількома продуктами. Першим став плагін Zibra Liquids, який застосовує нейромережі, щоб створювати реалістичні симуляції рідин у реальному часі. Zibra AI є частиною технологічної екосистеми компанії Roosh.

Як потрапив до ТрО

Приблизно 26 лютого ми з друзями вирішили, що нікуди з Києва не поїдемо. А якщо ми залишалися, то потрібно було робити щось корисне. Тому поїхали у Голосіївську ТрО — і понеслося.

Тоді у Голосіївській ТрО не було нікого, хто міг би надавати елементарну домедичну допомогу, не говорячи вже про щось складніше. Саме тому ми з хлопцями вирішили організувати медико-санітарну частину: знайшли лікарів, парамедиків, людей з машинами тощо. 

Щойно ситуація у місті стала більш-менш зрозумілою, ми перемістилися ближче до передової. Там уже вдалося організувати повноцінний штаб з медсанчастиною та налаштувати постачання всього необхідного. На той момент у Голосіївській ТрО було майже 300 людей.

У теробороні я провів місяць — від 26 лютого до 25 березня. Пішов через те, що більше не бачив об'єктивної користі від себе, все було налагоджено. Потім цю частину ТрО переформували у батальйон, який виходив на передову разом із ЗСУ. Багато людей, з якими я там був, поїхали тепер на східний фронт.

Найбільші труднощі та найяскравіші враження

Найбільші проблеми — це відсутність організації та надлишок людей. Все інше не таке страшне, коли немає перших двох проблем. Із цих двох челенджів випливали інші, про які краще не згадувати до кінця війни.

Найскравіше враження — це коли до нас почала тоннами надходити гуманітарна допомога. Її було так багато, що навіть не було куди складати. А ще того дня нам привезли (увага!) трактор для риття окопів!

Як на мене вплинув досвід у ТрО

Люди, з якими я познайомився, у ТрО неймовірні. Завдяки цьому досвіду я побачив, як люди показують себе у стресових ситуаціях, на кого можна покластися, а на кого ні. Зрозумів, наскільки сильно війна єднає людей. 

Війна додала мені впевненості в тому, що я хочу залишатися і працювати в Україні. Також з'явилося бажання отримати військову спеціалізацію.

Повертатися назад до роботи у Zibra AI було на диво просто. Робота після досвіду у ТрО чомусь дається легше. Повернувшись, я почав працювати над конвертацією серії зображень/відео у 3D-модель з текстурами.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Зарплати наперед і ПЗ для армії та волонтерів: як IT-компанія UBOS працює під час війни

Роман Судольський 3 травня 2022 13:21

Як CTO IT-компанії Zoolatech потрапив у розвідку ЗСУ. Історія Євгена Федченка

Роман Судольський 22 квітня 2022 11:21

Страйкбол, гори, Parimatch. Як спортивний копірайтер В'ячеслав Лашук опинився на блокпосту тероборони

Роман Судольський 7 квітня 2022 11:42

Позивний «Афіна». Як Маргарита Рівчаченко стала військовим парамедиком і медіазіркою тероборони

Роман Судольський 4 квітня 2022 10:20

IT-мільйонер з тероборони Києва. Євгеній Уткін про допомогу армії, зустрічі з Путіним та майбутню перемогу

Роман Судольський 1 квітня 2022 18:15