Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

IT-мільйонер з тероборони Києва. Євгеній Уткін про допомогу армії, зустрічі з Путіним та майбутню перемогу

Роман Судольський
Роман Судольський Головний редактор SPEKA
1 квітня 2022 5 хвилин читання

SPEKA розпочинає серію публікацій, присвячену підприємцям, IT-спеціалістам та представникам креативної індустрії, які стали до лав територіальної оборони під час російсько-української війни.

Герой першої публікації — відомий підприємець, просвітницький діяч та меценат Євгеній Уткін. Він народився 1958 року у місті Донецьк Ростовської області. В серпні 1991 року він став громадянином України. За часів незалежності створив понад десять технологічних компаній і вивів російський «Ситронікс» на біржу з капіталізацією у $2,3 млрд. 

У різні часи українські ЗМІ оцінювали активи Уткіна у понад $100 млн. Від початку військового протистояння з Росією у 2014 році Уткін переорієнтував частину бізнесу на потреби армії. А у березні 2022-го став до лав територіальної оборони Києва.

Далі — пряма мова Євгена Уткіна з незначними редакційними правками.

«Війна почалася не сьогодні»

Про початок війни я дізнався у 2014 році, коли розпочалися бойові дії на Донбасі. І подумав про те, що цього не може бути. Аж ось воно — є. Перше, що зробив — для допомоги нашій армії об'єднав людей, які розробляють високі технології. 

Від 2014 року дві мої компанії займаються технологіями подвійного призначення — UA.RPA та UaRms. UaRms виготовляє шоломи (TOR, TOR-D), маски та окуляри для військових. UARPA опікується високими технологіями, електронікою. Деталі розголошувати не можу, але ми тісно співпрацюємо з «Укроборонпромом».

24 лютого 2022 року о п'ятій ранку я дізнався, що розпочалося повномасштабне вторгнення російської армії в Україну. Перший місяць війни промайнув як один день і водночас як ціле життя. 

Ми маємо вижити. Перемогти. І побудувати з нуля найкрасивішу країну на планеті.

Що Уткін робить у теробороні Києва

Я став до лав батальйону «Укроборонпрому» у складі територіальної оборони Києва. Керую взводом. 

Ми постачаємо спорядження, охороняємо інфраструктурні та культурні об'єкти. І продовжуємо робити те, що почали ще 2014 року, аби допомогти нашій армії. 

Приблизно половину часу витрачаємо на охорону закріплених за нами територій Києва. Решту — на те, раніше називалося бізнесом, а тепер повністю працює на захист нашої держави.

Ми козаки. Свобода у нашій ДНК. У цьому велика різниця між українцями та росіянами

Ми проходимо навчання, самі організували це і створили декілька симуляторів. У нас є тренінговий центр, у якому навчаємося тактичної підготовки, поводженню зі зброєю. 

Чого не вистачає теробороні Києва? Насамперед узгодженості дій. З одного боку, сила українських військ саме у їхній децентралізації, мобільності. Але водночас необхідна координація з центром ухвалення рішень. Упевнений, що це теж налагодиться. 

«Війна між Росією та Україною триватиме, поки Путін живий»

Моя мама живе у тимчасово окупованій путінським режимом Росії. Щоранку вона пише мені: «Женю, будь сильний духом». У моїй родині завжди вчили боротися за правду, боронити Батьківщину. А навіщо сюди прийшли діти російських матерів? За що вони тут гинуть?

Я особисто знайомий із Путіним, зустрічався з ним тричі. Він не є розумною людиною, це КДБшник, який не цінує життя людей. Я вважаю, що він збожеволів. 

Ми козаки. Свобода у нашій ДНК. У цьому велика різниця між українцями та росіянами. Саме тому я обрав для життя Україну і саме тому ви ніколи не побачите білий прапор над моєю домівкою. Ми ніколи не дозволимо росіянам узяти Київ. І ми готові загинути за наші цінності.

«Ціна нашої перемоги буде високою»

Вважаю, що активна фаза війни триватиме щонайменше рік. Абсолютно впевнений, що перемога буде за нами, адже за нами правда. З нами весь народ України, а народ перемогти неможливо жодними вигаданими історіями, пропагандою, «скрєпами». Але ціна нашої перемоги буде дуже високою. 

Після війни в України буде великий шанс. Наша країна вже стала лідером європейського світу і, мабуть, всієї планети. Тому що це не лише наша війна. Це війна добра зі злом, правди з брехнею, героїзму з лицемірством. І сьогодні саме український народ — втілення цього добра, правди і героїзму. Лицемірству настане кінець, і перед Україною відкриються величезні перспективи і можливості. А ми будемо їх реалізовувати. 

Євгеній Уткін (другий справа) у Львові з місцевими бізнесменами Євгеній Уткін (другий справа) у Львові з місцевими бізнесменами

Це війна, де ми боремося за свій рідний Київ. За нашу країну. За правду. За життя наших дітей.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Економіка невизначеності. Огляд основних подій українського та світового бізнесу

Ivan Verstyuk 29 вересня 2022 17:10

Чи варто довчатися й пробувати входити в ІТ саме зараз

Олександра Стеценко 29 вересня 2022 15:37

Валізка для ядерної загрози. Які речі варто мати вдома, щоб бути готовим

Юлія Даниленко 29 вересня 2022 09:11

Ядерна загроза: що варто знати

Олександр Тартачний 27 вересня 2022 17:00

Гайд з виживання взимку: утеплення, припаси, автономне опалення. SPEKотна добірка для воєнної зими

Юлія Даниленко 27 вересня 2022 15:42