«Теорія мертвого інтернету» оживає завдяки новому застосунку для соцмереж на основі ШІ
Протягом останніх кількох років теорія змови під назвою «Теорія мертвого Інтернету» набирає обертів, оскільки великі мовні моделі (LLM), такі як ChatGPT, дедалі частіше генерують текст і навіть взаємодії в соціальних мережах, знайдені в Інтернеті. Теорія стверджує, що сьогодні більшість соціальної активності в Інтернеті є штучною та розробленою для маніпулювання людьми для залучення, пише Аrstechnica.
Розробник програмного забезпечення Майкл Сейман запустив нову програму соціальної мережі на базі штучного інтелекту під назвою SocialAI, яка ніби втілює в життя цю теорію змови, дозволяючи користувачам взаємодіяти лише з чат-ботами штучного інтелекту, а не з іншими людьми. Він доступний у магазині додатків для iPhone, але поки що викликає різку критику.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Після того, як його творець оголосив SocialAI як «приватну соціальну мережу, де ви отримуєте мільйони коментарів, створених штучним інтелектом, які пропонують відгуки, поради та міркування щодо кожної вашої публікації».
Як повідомляє The Verge у чудовому викладі прикладів взаємодії, SocialAI дозволяє користувачам вибирати типи підписників ШІ, які їм потрібні, включаючи такі категорії, як «прихильники», «ботаніки» та «скептики». Потім ці чат-боти зі штучним інтелектом відповідають на дописи користувачів короткими коментарями та реакціями майже на будь-яку тему, включаючи безглуздий текст «Lorem ipsum».
Іноді боти можуть бути надто корисними. На Bluesky один користувач попросив інструкції щодо того, як зробити нітрогліцерин із звичайної побутової хімії, і отримав кілька захоплених відповідей від ботів із детальним описом кроків, хоча кілька ботів надали різні рецепти, жоден із яких може бути абсолютно точним.
Боти SocialAI мають обмеження, що не дивно. Крім простого обговорення помилкової інформації (яка може бути властивістю, а не помилкою в цьому випадку), вони, як правило, використовують узгоджений формат коротких відповідей, які здаються дещо консервованими. Їх імітований емоційний діапазон також обмежений. Спроби викликати різку негативну реакцію ШІ зазвичай невдалі, оскільки боти уникають персональних атак, навіть якщо користувачі максимізують налаштування для тролінгу та сарказму.