Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Телескопи «Джеймс Вебб» та «Хаббл» показали скупчення галактик «Різдвяна ялинка»

Дмитро Мухін
Дмитро Мухін
18 листопада 2023 2 хвилин читання

Міжнародна група вчених показала з нового боку незвичайне скупчення галактик «Різдвяна ялинка». Воно знаходиться на відстані близько 4,3 млрд світлових років від Землі.

Це місце ще кілька років тому було ідентифіковано «Хабблом» та позначено астрономами як MACS0416. У ході нового дослідження за допомогою досконалішого телескопа «Джеймс Вебб» дослідники помітили 14 нових перехідних об'єктів — транзієнтів. Вони подібні до окремих зірок, але періодично стають на кілька порядків яскравішими, а потім зникають, пояснив професор з Університету Міссурі (США) Хаоцзін Ян. Через це мерехтіння вогнів скупчення іноді схоже на прикрашену до свята ялинку, тому, власне, воно і отримало таку назву.

Скупчення галактик «Різдвяна ялинка» Скупчення галактик «Різдвяна ялинка»
“Завдяки явищу, відомому як гравітаційне лінзування, яке буквально збільшує галактики за скупченням, ми можемо бачити багато перехідних процесів у певних регіонах цієї галузі». 
Астроном з Університету Міссурі (США) Хаоцзін Ян

За 126 днів спостережень вчені визначили, що два об'єкти є надновими, термін життя яких добігає кінця. Ще 12 — це зірки, що мають різну природу. Але це далеко не все, що є в цьому скупченні, впевнені астрономи.

Тепер дослідники хочуть простежити, як із часом змінюється яскравість виявлених об'єктів. Тоді вони зможуть точно визначити їх розміри та походження, зрозуміти структуру «збільшувального скла» і те, як воно пов'язане із розподілом темної матерії.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Карликові планети на краю Сонячної системи виявилися живішими, ніж очікувалося

Дмитро Мухін 25 лютого 2024 19:17

Орнітологи вперше сфотографували птаху, яку вже вважали вимерлою

Дмитро Мухін 24 лютого 2024 19:07

Навіщо Землі пори року і як це працює на інших планетах

Сергій Коноплицький 19 лютого 2024 15:22

Вчені відкрили новий вид писемності на стародавніх табличках з Острова Пасхи

Дмитро Мухін 18 лютого 2024 19:54

Велика атлантична течія знаходиться на межі колапсу

Дмитро Мухін 18 лютого 2024 15:43