Телескоп Габбла зафіксував рідкісну кільцеподібну галактику — фото
Космічний телескоп «Габбл» зафіксував рідкісну кільцеподібну галактику MCG+07-07-072, яка розташована у скупченні Персея за 320 млн світлових років від Землі. Ця незвичайна галактика привернула увагу своїм майже ідеальним кільцем, що оточує її центральний диск.
Про це повідомляє Space.
MCG+07-07-072 класифікується як спіральна галактика з перегородкою через її центральну бароподібну структуру, що складається із зірок. Вона належить до класу SBc(r), що вказує на її спіральні руки, які розширюються від ядра та охоплюють лише половину галактики. Особливу увагу привертає кільцеподібна структура, яка є рідкісним явищем для галактик.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Читайте також: Космічний телескоп «Габбл» продовжить роботу з одним гіроскопом.
Як зʼявляються подібні кільця?
Науковці вважають, що такі кільця можуть утворюватися після зіткнення двох або більше галактик. Коли менша галактика проходить через центр більшої, гравітаційне порушення може зумовити хвилю зореутворення, що поширюється по більшій галактиці, виштовхуючи її спіральні руки назовні.
Існує також припущення, що кільцеподібний вигляд галактики є результатом гравітаційного лінзування — ефекту, коли масивний об’єкт переднього плану викривляє простір навколо себе, створюючи кільцеподібне зображення фонової галактики. Такі зображення називаються кільцями Ейнштейна і виникають лише тоді, коли лінзована галактика і об'єкт, який її спотворює, ідеально вирівняні.
Чим ще особливе зображення, зроблене телескопом Габбла?
На зображенні Габбла, опублікованому 16 серпня, також видно низку зірок із помітними дифузійними шипами. Ці зірки здаються більшими через те, що розташовані значно ближче до Землі, ніж галактика MCG+07-07-072, і лежать на передньому плані цього захопливого космічного видовища.
Читайте також: Телескоп Габбла показав частину галактичної пари — фото.