Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Телескоп Вебба зафіксував, як молода зірка випускає надзвукові струмені — фото

Юлія Мирська
Юлія Мирська
15 вересня 2023 2 хвилин читання

Космічний телескоп Джеймса Вебба (JWST) зробив фото, на якому можна побачити струмені зоряної матерії, що виходять з полюсів дуже молодої зірки і швидко рухаються крізь космос, повідомляє Space. 

Ці струмені, відомі як Гербіг-Харо 211 (HH 211), розташовані приблизно за 1 тис. світлових років від Землі у сузір'ї Персея та існують у високоенергетичній ділянці космосу. 

У цій ділянці молода протозірка активно поглинає навколишній газ і пил, щоб стати більшою, але водночас викидає речовину в космос у процесі, який астрономи називають біполярним витіканням. 

Коли ці струмені матерії збільшилися у просторі, JWST в інфрачервоному спектрі зміг зафіксувати їхню взаємодію з міжзоряною матерією у вигляді яскравих вихорів.

Телескоп Вебба зафіксував, як молода зірка випускає надзвукові струмені — фото Телескоп Вебба зафіксував, як молода зірка випускає надзвукові струмені — фото

Аналізуючи дані про HH 211, зібрані інструментом Near Infrared Spectrograph (NIRSpec) на борту JWST, астрономи зрозуміли, що струмені, що виходять від молодих зірок, рухаються повільніше і містять більше молекул, як-от монооксид вуглецю, монооксид кремнію і молекулярний водень, порівняно зі струменями, які виходять зі старих зірок. 

Це пояснюється тим, що ударні хвилі, що оточують молоду зірку, ще не настільки сильні, щоб розкласти молекули струменів на окремі атоми.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

FAA пропонує правило для зменшення космічного сміття на навколоземній орбіті

Юлія Мирська 22 вересня 2023 13:51

На Сонці стався потужний спалах — відео

Юлія Мирська 21 вересня 2023 12:16

Телескоп Hubble зафіксував блискуче кулясте скупчення зірок у Чумацькому Шляху

Анастасія Ковальова 17 вересня 2023 14:00

Астронавт побив рекорд NASA з перебування на космічній орбіті

Анастасія Ковальова 17 вересня 2023 12:00

Гравітаційні хвилі: як злиття чорних дір довело, що Ейнштейн правий

Олександр Тартачний 14 вересня 2023 13:00