Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Телескоп Вебба зафіксував світло зірок у галактиках з раннього Всесвіту — фото

Юлія Мирська
Юлія Мирська
2 липня 2023 2 хвилин читання

Космічний телескоп Джеймса Вебба (JWST) вперше зафіксував світло зірок у двох великих галактиках з раннього Всесвіту, де розташовані чорні діри, відомі як квазари, повідомляє IFLScience.

Квазар — це активне ядро галактики, яке містить велику чорну діру. Ця чорна діра поглинає навколишню матерію настільки швидко, що речовини навколо стають дуже яскравими. Світло від квазара настільки сильне, що перекриває світло зірок у галактиці, де розташована чорна діра. 

За допомогою телескопа Джеймса Вебба вчені змогли побачити світло зірок у далеких галактиках з яскравими квазарами. 

До появи космічного телескопа JWST за світлом зірок спостерігав космічний телескоп Габбл, він міг спостерігати світло зірок у галактиках з квазарами на відстані до 11 млрд світлових років. У більш віддалених галактиках світло було занадто слабким для спостереження.

Вчені отримали зображення двох квазарів, відомих як J2236+0032 і J2255+0251, а також знімки зоряного світла їхніх галактик, коли Всесвіту було 870 і 880 млн років. Це галактики, в яких розташовані одні з найстаріших центральних чорних дір, а отже, одні з найраніших квазарів у Всесвіті.

Вчені дослідили, що маса цих галактик становить приблизно 130 млрд і 34 млрд сонячних мас, а маса їхніх чорних дір становить приблизно 1,4 млрд і 200 млн сонячних мас.

Вчені мають багато запитань щодо існування великих чорних дір у ранньому Всесвіті. Ці питання стають ще складнішими через те, що спостереження показують зв’язок між масою великих чорних дір та набагато більшими галактиками, у яких вони розташовані. Ці два об’єкти мають різні розміри, тому вчені з’ясовують, що з’явилося раніше — чорні діри чи галактики.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Телескоп Габбла сфотографував кулясте скупчення у Великій Магеллановій Хмарі — фото

Юлія Мирська 8 годин тому

Чумацький Шлях освітлює долину Місяця на новому знімку ESO — фото

Юлія Мирська 1 грудня 2023 07:47

Телескоп Габбла сфотографував два галактичні скупчення — фото

Юлія Мирська 30 листопада 2023 11:05

Далекі «галактики-підлітки» здивували астрономів присутністю нікелю

Богдан Камінський 21 листопада 2023 08:43

Телескоп Джеймса Вебба сфотографував спіральну галактику M83 — фото

Юлія Мирська 1 листопада 2023 07:47