Телескоп Вебба виявив гейзери на супутнику Сатурну
Космічний телескоп Джеймса Вебба зафіксував, як супутник Сатурну Енцелад «розпилює» шлейф водяної пари на сотні кілометрів у космос.
Імовірно, гейзери можуть містити хімічні інгредієнти життя, повідомляє Live Science.
Це не вперше, коли вчені фіксують «виверження» з Енцелада води у космос, але ширша перспектива та більша чутливість нового телескопа дозволили побачити, що струмені води вилітають у космос набагато далі, ніж вважалося раніше.
Діаметр супутника становить майже 504 км, а відстань викидів води перевищує це число.
Уперше вчені дізналися про цю особливість супутника у 2005 році, коли космічний апарат «Кассіні» зафіксував крижані частинки, які вилітали вгору через великі тріщини. Викиди потужні настільки, що з їхнього матеріалу формується одне з кілець Сатурна.

Струмені містили метан, вуглекислий газ і аміак — органічні молекули, що містять хімічні будівельні блоки, необхідні для розвитку життя. Вода на супутнику є ще одним доказом можливого існування життя на Енцеладі.
Раніше SPEKA розповідала, що NASA розробила металеву змію для дослідження супутника Сатурну Енцелада. Більшість роботів-дослідників NASA розробляли для вивчення Марсу, але останнім часом інтерес до супутників планет Сонячної системи різко зріс, адже зʼявилися докази, що на деяких з них можна знайти підповерхневі океани.