Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Телескоп Вебба виявив дві найстаріші галактики

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
19 листопада 2022 2 хвилин читання

Космічний телескоп Вебба виявив дві найбільш ранні галактики у Всесвіті. Одна з них з'явилася через 350 млн років після народження космосу.

Раніше ці галактики були приховані від астрономів, пише The Guardian. Завдяки телескопу Вебба вчені вважають, що перші галактики у Всесвіті могли з'явитися вже через 200 млн після Великого вибуху.

Одна з виявлених галактик, GLASS-z12, розташована від нас на відстані 350 млн світлових років. До неї офіційно найстарішою галактикою вважалася галактика GN-z11, яка існувала вже через 400 млн років після народження Всесвіту. Її виявив телескоп «Габбл» шість років тому.

Однак вік галактики GLASS-z12 — лише первинні дані вчених. Телескоп Вебба має провести ще кілька спостережень, щоб можна було остаточно присвоїти виявленому об'єкту статус рекордсмена.

Дві нові галактики, які знайшов телескоп Вебба. Фото: NASA. Дві нові галактики, які знайшов телескоп Вебба. Фото: NASA.

За словами вченого з Каліфорнійського університету США Томмазо Треу, докази того, що галактика GLASS-z12 існувала вже через 350 млн років після Великого вибуху, на сьогодні є найвагомішими.

Водночас NASA повідомляє, що деякі вчені знайшли через телескоп Вебба свідчення ще більш ранніх і далеких галактик. Але всі ці об'єкти поки що перебувають у статусі кандидатів на рекордсменів. Щоб це довести, потрібні нові докладні спостереження. 

Раніше телескоп Джеймса Вебба сфотографував галактику IC 5332 краще, ніж «Габбл». Галактика розташована на відстані 29 млн світлових років від Землі, а її розмір становить 66 млн світлових років, тобто дві третини Чумацького Шляху. Ця галактика відома тим, що розташована майже ідеально симетрично до Землі, тому її рукави легко побачити.

 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

SpaceX запускає місію NASA Lunar Flashlight: де дивитися трансляцію

Катерина Колонович 11 годин тому

Японські астронавти підробили дані під час симуляції космічного польоту

Катерина Колонович 12 годин тому

Космічний корабель Orion зняв Землю та Місяць разом

Катерина Колонович 14 годин тому

SpaceX показала фото запуску космічного корабля Dragon

Катерина Колонович 28 листопада 2022 11:40

Orion побив рекорд місії Apollo 13: відлетів найдалі від Землі

Катерина Колонович 28 листопада 2022 09:26