Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Телескоп Вебба сфотографував залишок зірки після її вибуху — фото

Юлія Мирська
Юлія Мирська
15 серпня 2023 2 хвилин читання

Космічний телескоп Джеймса Вебба від NASA зробив знімок залишку наднової Cassiopeia A (Cas A), який виник внаслідокт вибуху зірки 340 років тому, повідомляє NASA. 

Він розташований за 11 тис. світлових років від Землі у сузір’ї Кассіопеї.

На зовнішньому шарі зображення Cas A, особливо зверху та зліва, можна побачити матерію оранжевого та червоного відтінку через випромінювання теплого пилу. Це місце, де викинутий матеріал із зірки, що вибухнула, взаємодіє з навколозоряним газом і пилом.

Всередині цієї зовнішньої оболонки можна помітити мереживо яскраво-рожевого кольору, розбите на згустки та вузлики. Це матерія зірки, який складається з різних важких елементів, як-от кисень, аргон та неон, і випромінює світло. Також видно слабкі уламки зорі неподалік центральної порожнини.

На знімку також видно видовжену петлю зеленого кольору, простягнуту через праву частину центральної порожнини. Вчені назвали її Зелений Монстр на честь стадіону Фенвей у Бостоні. Можна побачити, що її структура містить плями схожі на мінібульбашки. 

Телескоп Вебба сфотографував залишок зірки після її вибуху — фото Телескоп Вебба сфотографував залишок зірки після її вибуху — фото

Астрономи вважають, що наднові, подібні до Cas A, мають велике значення для розуміння формування життя. Вони поширюють елементи, як-от кальцій, що присутній у кістках людей, та залізо, що міститься в крові, у міжзоряному просторі, що сприяє народженню нових зірок та планет.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

SpaceX придбала компанію Pioneer Aerospace, яка виготовляє парашути для космічних кораблів

Юлія Мирська 5 грудня 2023 11:06

Апарат NASA Odyssey показав вид на Марс з орбіти — фото

Юлія Мирська 2 грудня 2023 18:00

Американці навряд чи висадяться на Місяць у 2025 році — уряд США

Артем Житкевич 1 грудня 2023 21:39

Астронавти МКС сфотографували згоряння російського вантажного корабля в атмосфері Землі — фото

Юлія Мирська 30 листопада 2023 07:37

NASA відправить імена охочих на супутник Юпітеру: як додати своє ім’я

Юлія Мирська 28 листопада 2023 11:52