Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Телескоп James Webb зробив перші знімки Марса в інфрачервоному діапазоні

Вадим Добровольський
Вадим Добровольський Редактор стрічки новин
20 вересня 2022 3 хвилин читання

Космічний телескоп James Webb передав на Землю перші знімки Марса в інфрачервоному діапазоні з високою чутливістю. Вони були зроблені 5 вересня, коли космічна обсерваторія перебувала на відстані приблизно 1,6 млн км від Червоної планети.

Зображення видимої частини Марса, яка у момент знімання була повернута до телескопа, отримані камерою ближнього інфрачервоного діапазону NIRCam. Ці знімки повинні надати вченим-планетологам важливі дані про Марс, які можна використати у поєднанні з інформацією, отриманою від марсоходів та орбітальних апаратів, які вивчають Марс із космосу.

Під час спостереження James WebbJames Webb отримав зображення та спектри, які необхідні вченим для вивчення явищ, що відбуваються в атмосфері планети. Зокрема, це пилові бурі та зміни, викликані зміною пори року. Крім того, телескоп за одне спостереження зміг зафіксувати те, що відбувається на Марсі протягом доби — вдень, на заході сонця і вночі.

Перші знімки Марса, отримані телескопом James Webb / Джерело зображення: NASA Перші знімки Марса, отримані телескопом James Webb / Джерело зображення: NASA

 Знімки показують східну півкулю планети у двох різних діапазонах. На зображенні, зробленому у більш короткому хвильовому діапазоні, переважає відбите сонячне світло. На ньому можна розрізнити деталі поверхні планети. Це, наприклад, кратер Гюйгенс, 450-кілометровий ударний кратер і темні вулканічні породи біля плато Великий Сірт.

У діапазоні довших інфрачервоних хвиль телескоп фіксує світло, що випромінюється Марсом, яскравість якого пов'язана з температурою самої планети та її атмосфери. Яскравість знижується у напрямку до полярних областей, куди потрапляє менше сонячного світла, а також до північної півкулі, де зараз зима.

Результати роботи спектрографа NIRSpec / Джерело зображення: NASA Результати роботи спектрографа NIRSpec / Джерело зображення: NASA

 Нові зображення також демонструють здатність телескопа James Webb вивчати Марс за допомогою спектроскопії, для чого використовують спектрограф ближнього інфрачервоного діапазону NIRSpec. Оскільки хімічні елементи поглинають і випромінюють світло з дуже специфічними довжинами хвиль, вчені можуть задіяти спектроскопію вивчення так званих відбитків, що залишають хімічні речовини у світлі, що проходить крізь атмосферу планети.

Очікують, що подальше спостереження за Марсом за допомогою телескопа James Webb дасть змогу визначити наявність води, вуглекислого газу та інших хімічних сполук на поверхні та в атмосфері Червоної планети.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Телескоп James Webb зробив унікальні знімки Нептуна та його супутників

Вадим Добровольський 22 вересня 2022 09:48

Martian house. Архітектори створили будинок, у якому можна жити на Марсі

Леся Соловчук 3 вересня 2022 10:51

Марсохід Perseverance знайшов дивовижні вулканічні камені в кратері, який колись був озером (фото)

Євген Муджирі 30 серпня 2022 09:12

Погані новини для здоровʼя: вчені змоделювали перебування людини на Марсі

Євген Муджирі 24 серпня 2022 16:30

NASA збирає ідеї для створення космічних туалетів

Тетяна Новак 21 січня 2022 12:31