Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Телескоп «Габбл» зняв барвистий феєрверк, який залишила зірка після вибуху

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
6 грудня 2022 3 хвилин читання

Залишок наднової розташований у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці-супутнику Чумацького Шляху, і приховує нейтронну зірку, що швидко обертається.

Барвисті тонкі залишки після смерті зірки сяють, як феєрверк, на вражальному зображенні, зробленому славетним космічним телескопом NASA, повідомляє Space.

Уламки, розташовані у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці-супутнику Чумацького Шляху, утворюють ніжні листи та складні нитки помаранчевого та блакитного кольорів. Нитки на зображенні космічного телескопа «Габбл» — це залишки наднової зірки, потужного вибуху, який стався, коли масивна зірка досягла кінця свого життя.

Залишки наднової у камері «Габбла». Фото: ESA/Hubble & NASA Залишки наднової у камері «Габбла». Фото: ESA/Hubble & NASA

Залишки зірок, які називаються DEM L 19 або LMC N49, розташовані на відстані приблизно 160 тис. світлових років від Землі у сузір'ї Дорадо і є найяскравішим залишком наднової у Великій Магеллановій Хмарі.

Світло від цього вибуху мало б охопити Землю тисячі років тому, а листи та тонкі мотузки матеріалу, які залишила після себе наднова, зрештою стали би будівельними блоками наступного покоління зірок у Великій Магеллановій Хмарі.

Однак хмара уламків наднової у 75 світлових років була не єдиним вибухом, який залишився позаду. Вчені вважають, що ця сяюча хмара матеріалу приховує нейтронну зірку, яка швидко обертається, утворившись, коли ядро масивної зірки, яка вибухає, зруйнувалося під величезним внутрішнім тиском власної гравітації.

Нове зображення створили з використанням даних двох окремих досліджень DEM L 19, в одному з яких застосували ширококутну планетарну камеру космічного телескопа «Габбл», яка вже вийшла з експлуатації. Мета цього дослідження полягала в тому, щоб вивчити, як залишки наднових взаємодіють із міжзоряним середовищем. Зокрема, команда хотіла знати, як маленькі хмари газу та пилу спричиняють еволюцію залишків наднової та змінюють її структуру.

Нагадаємо, що це не перший випадок, коли приголомшливе зображення DEM L 190 представили публіці. У 2003 році вчені опублікували знімок телескопа «Габбл», на якому залишки наднової видно як клуби диму та іскри.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Телескоп Габбла показав спіральну галактику в сузір’ї Кита

Ольга Горбенко 13 годин тому

Телескоп Вебба виявив гейзери на супутнику Сатурну

Ольга Горбенко 14 годин тому

Приватна місія Ax-2 повертається на Землю вже завтра: що встигли зробити

Ганна Гілова 22 години тому

ОАЕ планують у 2034 році посадити корабель на астероїд між Марсом та Юпітером

Кіра Іванова 28 травня 2023 15:49

На Урані вперше виявили циклон

Ганна Гілова 28 травня 2023 10:34