Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Телескоп «Габбл» зафіксував наднову, коли вона вибухнула

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
11 листопада 2022 2 хвилин читання

Телескоп Габбла зняв три зображення, які зафіксували розвиток наднової зірки лише за кілька годин після першого вибуху. Дослідження знімків допоможуть у вивченні подібних віддалених наднових, якщо їх виявлять.

У 2010 році космічний телескоп Hubble зробив кілька зображень скупчення галактик Abell 370. Це навряд чи є новаторським подвигом, але команда астрономів, яка систематично переглядала архівні знімки «Габбла», виявила на цих зображеннях щось неймовірне: зображення новонародженої наднової, яка вибухнула приблизно 11,5 млрд років тому, зроблене за кілька годин після смерті зірки, повідомляє Space. 

Наднова під час вибуху Наднова під час вибуху

Команда на чолі з докторантом Венлеєм Ченом з Університету Міннесоти шукала перехідні події з гравітаційними лінзами, і це і є саме те, що є надновою. 

Ввівши дані «Габбла» у моделі та проаналізувавши такі деталі зображень, як яскравість і колір, Чен і його команда визначили, що оригінальна зірка, яка стала надновою, ймовірно, була червоним надгігантом з діаметром, який приблизно у 530 разів перевищував діаметр Сонця.

Вони також визначили, що перше зображення у серії з трьох зробив телескоп «Габбл» лише через шість годин після вибуху, який стався після колапсу ядра, а друге і третє — приблизно через 10 і 30 днів після вибуху відповідно.

Команда сподівається, що їхнє моделювання допоможе у вивченні подібних віддалених наднових, якщо їх виявлять. Виявлені, у свою чергу, зможуть прогресувати у вивченні зоряних популяцій із високим червоним зміщенням.

Нагадаємо, що космічний телескоп «Джеймс Вебб» зробив унікальні знімки галактики Колесо Воза, відкривши нові подробиці про утворення зірок і центральну чорну діру галактики. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Вчені довели, що Марс все-таки не мертва планета

Катерина Колонович 6 грудня 2022 14:22

Телескоп «Габбл» зняв барвистий феєрверк, який залишила зірка після вибуху

Катерина Колонович 6 грудня 2022 10:40

NASA створила сайт, на якому можна стежити за місією Artemis 1

Катерина Колонович 5 грудня 2022 13:19

У ПАР та Австралії побудують найбільший у світі радіотелескоп

Катерина Колонович 5 грудня 2022 11:08

Через місію Artemis 1 ускладнився зв'язок із телекопом «Джеймса Вебба»

Катерина Колонович 5 грудня 2022 10:33