Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Телескоп Габбла виявив таємничий космічний об'єкт, який не можна класифікувати

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
1 квітня 2023 2 хвилин читання

Нещодавно опубліковане зображення від телескопа Габбл демонструє Z 229-15, який вчені не можуть класифікувати. 

На перший погляд, об'єкт здається просто спіральної галактикою, якщо враховувати два спіралевидних рукава зірок, що виходять з яскравого ядра. Але насправді Z 229-15 є одним із тих об'єктів, які підпадають під кілька класифікацій, пише Space.

Телескоп Габбла виявив таємничий космічний об'єкт, який не можна класифікувати зображення 1 Загадковий космічний об'єкт Z 229-15. Фото: ESA.

Підписуйтеся на наші соцмережі

По-перше, Z 229-15 – це справді галактика, яка гравітаційно пов'язана із сукупністю зірок. По-друге, об'єкт містить активне галактичне ядро (AGN) – у центрі цієї галактики знаходиться активне ядро, що випромінює дуже багато світла через дію надмасивної чорної діри.

І це ще не все. Верхня галактика Z 229-15 також є квазаром, що є специфічним підтипом верхньої галактики. Критерій, за яким можна класифікувати об'єкт як квазар, є надзвичайна яскравість і велика відстань від Землі. Ця галактика знаходиться в 390 мільйонах світових років від Землі, що достатньо далеко, щоб вважатися квазаром.

Але це ще не все. Переважно квазари виділяють так багато світла і є такими яскравими, що інших зірок в галактиці не видно. За словами вчених, якщо квазар не такий яскравий, то галактика з активним ядром вважається сейфертівською галактикою. На новому зображенні телескопа Габбл зірки в галактиці видно, що означає, що це сейфертівська галактика.

Отже, в результаті виходить, що далекий космічний об'єкт Z 229-15 є технічно сейфертівською галактикою з активним галактичним ядром, яке належить до підкласу квазарів. 

Раніше астрономи за допомогою космічного телескопа NASA Габбла вперше безпосередньо виміряли масу одного ізольованого білого карлика.

0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Як концепція «Золоте кільце» змінює підхід до бізнесу?

Олеся Руденко 1 годину тому

Маленька, але потужна: як створити невелику технічну команду, яка замінить пів сотні людей

Сергій Марієха 21 березня 2025 11:54

Діти в гаджетах: марна трата часу чи інвестиція в майбутнє?

Євген Мощенський 21 березня 2025 17:00

AI — ворог чи інструмент? Паула Шер про нову реальність дизайну. Безкоштовний вебінар від Projector

PRJCTR OnlineInstitute 21 березня 2025 11:17

Точки зростання CRO з AI. Як оптимізувати шляхи користувачів і зменшити падіння на етапі оформлення замовлення

Тарас Герасимюк 9 годин тому