Телескоп Габбла виявив таємничий космічний об'єкт, який не можна класифікувати
Нещодавно опубліковане зображення від телескопа Габбл демонструє Z 229-15, який вчені не можуть класифікувати.

По-перше, Z 229-15 – це справді галактика, яка гравітаційно пов'язана із сукупністю зірок. По-друге, об'єкт містить активне галактичне ядро (AGN) – у центрі цієї галактики знаходиться активне ядро, що випромінює дуже багато світла через дію надмасивної чорної діри.
І це ще не все. Верхня галактика Z 229-15 також є квазаром, що є специфічним підтипом верхньої галактики. Критерій, за яким можна класифікувати об'єкт як квазар, є надзвичайна яскравість і велика відстань від Землі. Ця галактика знаходиться в 390 мільйонах світових років від Землі, що достатньо далеко, щоб вважатися квазаром.
Але це ще не все. Переважно квазари виділяють так багато світла і є такими яскравими, що інших зірок в галактиці не видно. За словами вчених, якщо квазар не такий яскравий, то галактика з активним ядром вважається сейфертівською галактикою. На новому зображенні телескопа Габбл зірки в галактиці видно, що означає, що це сейфертівська галактика.
Отже, в результаті виходить, що далекий космічний об'єкт Z 229-15 є технічно сейфертівською галактикою з активним галактичним ядром, яке належить до підкласу квазарів.
Раніше астрономи за допомогою космічного телескопа NASA Габбла вперше безпосередньо виміряли масу одного ізольованого білого карлика.