Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Телескоп Габбла показав блакитну галактику зі спалахом зореутворення — фото

Юлія Мирська
Юлія Мирська
25 лютого 2024 2 хвилин читання

Космічний телескоп Габбла сфотографував блакитну компактну галактику (blue compact galaxy, BCG) ESO 185-IG013, що розташована на відстані близько 260 млн світлових років від Землі, повідомляє NASA.

BCG — це сусідні галактики, в яких спостерігається спалах зореутворення. Вони блакитні у видимому світлі, що відрізняє їх від інших галактик з високим рівнем зореутворення, які випромінюють більше інфрачервоного світла. 

Телескоп Габбла показав блакитну галактику зі спалахом зореутворення — фото Телескоп Габбла показав блакитну галактику зі спалахом зореутворення — фото

Телескоп Габбла сфотографував ESO 185-IG013 в ультрафіолетовому, видимому та інфрачервоному діапазонах, щоб з'ясувати деталі про її минуле. 

ESO 185-IG013 населяють сотні молодих зоряних скупчень, багатьом з яких менше 100 млн років. Більшості зоряних скупчень лише близько 3,5 млн років. 

Вчені вважають, що більшість з цих скупчень не проіснують довго, оскільки молоді скупчення часто гинуть після викиду занадто великої кількості газу.

Велика кількість молодих зоряних скупчень свідчить про те, що ESO 185-IG013 нещодавно зіткнулася і злилася з іншою галактикою. Ще однією ознакою є збурена структура ESO 185-IG013, яка, ймовірно, виникла внаслідок сильної взаємодії газу і пилу під час зіткнення.

ESO 185-IG013 також має приливну оболонку — розсіяне світіння навколо її центру, що також може свідчити про її злиття з іншою галактикою.

Вчені зазначають, що під час злиття галактик менша з двох взаємодіючих галактик руйнується більшою, втрачаючи велику частину своєї матерії. Цей процес вивільняє матерію, яку більша галактика знову притягує своєю гравітацією. 

Щільна область, де ця матерія переміщується, називається приливною оболонкою, і в ній знаходиться велика кількість зоряних скупчень. 

Всі зірки в цій системі мають загальну масу, яка у понад 7 млрд разів перевищує масу Сонця. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Hubble зробив найдетальніше фото галактики

Олеся Дерзська 14 травня 2024 17:37

Телескопу Габбла — 34. Історія, головні відкриття та найкращі фото

Олександр Тартачний 24 квітня 2024 09:00

Телескоп Габбла показав скупчення Королівської Кобри та Золотого Ока — фото

Юлія Мирська 11 березня 2024 13:08

Телескоп Габбла показав спіральну галактику в сузір’ї Діви — фото

Юлія Мирська 5 березня 2024 10:45

Телескоп Габбла сфотографував кулясте зоряне скупчення у Великій Магеллановій Хмарі — фото

Юлія Мирська 27 лютого 2024 14:00