Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Телескоп Габбла виявив екзопланету, яка б’ється зі своєю зіркою

Юлія Мирська
Юлія Мирська
31 липня 2023 2 хвилин читання

Космічний телескоп Габбла виявив одну з найекстремальніших екзопланет під назвою AU Mic b, повідомляє Digitaltrends.

Ця планета розміром з Нептун обертається дуже близько до своєї зірки, що призводить до того, що рік там триває трохи більше тижня. Її поверхню постійно бомбардують яскраві спалахи випромінювання від зірки-господаря, які обпалюють планету своїм радіаційним випромінюванням.

Під час спостереження за AU Mic b «Габбл» збирав інформацію про зв'язок між планетою та її молодою зіркою AU Microscopii. Отримані дані свідчать про те, що воднева атмосфера планети іноді зберігається, а іноді втрачається внаслідок сильних зоряних спалахів. 

«Ми ніколи не бачили, щоб викид атмосфери переходив від повністю невидимого до дуже помітного за такий короткий період, коли планета проходить перед своєю зіркою» 
Кейлі Роккліфф, провідний дослідник Дартмутського коледжу

Це може бути пов'язано зі змінами у спалахах молодої зірки, яка ще не готова приймати планети через свою молодість, їй менше 100 млн років. Її спалахи виникають від взаємодії магнітних полів та зоряної атмосфери, що створює екстремальний ефект зоряного вітру, а це може надто впливати на атмосферу сусідньої планети.

Також вчені припускають, що ці зміни можуть бути спричинені потужним сонячним спалахом, який стався перед початком спостереження «Габбла», іонізувавши водень, що виходив з планети та зробивши його невидимим для телескопа. 

Ілюстрація екзопланети AU Mic b та її зірки, заснована на вимірюваннях, зроблених космічним телескопом Габбла Ілюстрація екзопланети AU Mic b та її зірки, заснована на вимірюваннях, зроблених космічним телескопом Габбла
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Телескоп Габбла сфотографував кулясте скупчення у Великій Магеллановій Хмарі — фото

Юлія Мирська 9 годин тому

Чумацький Шлях освітлює долину Місяця на новому знімку ESO — фото

Юлія Мирська 1 грудня 2023 07:47

Телескоп Габбла сфотографував два галактичні скупчення — фото

Юлія Мирська 30 листопада 2023 11:05

Вчені Telescope Array зафіксували надпотужний космічний промінь невідомого походження

Богдан Камінський 24 листопада 2023 07:54

Команду «тарана астероїдів» DART нагородили за вплив на космічну науку

Олександр Тартачний 13 листопада 2023 12:27