Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Телескоп Габбла виявив екзопланету, яка б’ється зі своєю зіркою

Юлія Мирська
Юлія Мирська
31 липня 2023 2 хвилин читання

Космічний телескоп Габбла виявив одну з найекстремальніших екзопланет під назвою AU Mic b, повідомляє Digitaltrends.

Ця планета розміром з Нептун обертається дуже близько до своєї зірки, що призводить до того, що рік там триває трохи більше тижня. Її поверхню постійно бомбардують яскраві спалахи випромінювання від зірки-господаря, які обпалюють планету своїм радіаційним випромінюванням.

Під час спостереження за AU Mic b «Габбл» збирав інформацію про зв'язок між планетою та її молодою зіркою AU Microscopii. Отримані дані свідчать про те, що воднева атмосфера планети іноді зберігається, а іноді втрачається внаслідок сильних зоряних спалахів. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

«Ми ніколи не бачили, щоб викид атмосфери переходив від повністю невидимого до дуже помітного за такий короткий період, коли планета проходить перед своєю зіркою» 
Кейлі Роккліфф, провідний дослідник Дартмутського коледжу

Це може бути пов'язано зі змінами у спалахах молодої зірки, яка ще не готова приймати планети через свою молодість, їй менше 100 млн років. Її спалахи виникають від взаємодії магнітних полів та зоряної атмосфери, що створює екстремальний ефект зоряного вітру, а це може надто впливати на атмосферу сусідньої планети.

Також вчені припускають, що ці зміни можуть бути спричинені потужним сонячним спалахом, який стався перед початком спостереження «Габбла», іонізувавши водень, що виходив з планети та зробивши його невидимим для телескопа. 

Ілюстрація екзопланети AU Mic b та її зірки, заснована на вимірюваннях, зроблених космічним телескопом Габбла Ілюстрація екзопланети AU Mic b та її зірки, заснована на вимірюваннях, зроблених космічним телескопом Габбла

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Телескоп Вебба побачив зірки-близнюки у давно відомому об’єкті — фото

Кіра Іванова 14 червня 2024 07:28

Космічний телескоп «Хаббл» продовжить роботу з одним гіроскопом

Вікторія Рудзінська 5 червня 2024 10:38

Китайський космічний зонд Chang'e 6 почав збір зразків Місячного ґрунту

Вікторія Рудзінська 3 червня 2024 20:45

Як подивитися парад планет в Україні у червні 2024-го

Олеся Дерзська 3 червня 2024 13:33

Чому людство досі не на Марсі

Сергій Коноплицький 29 травня 2024 18:16