Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Телескоп «Габбл» сфотографував рій зірок у космічному вулику

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
3 січня 2023 2 хвилин читання

Нове зображення від «Габбла» показує далеке кулясте скупчення щільно упакованих зірок, наповнених зоряними тілами, як рій блискучих бджіл, що роїться навколо космічного вулика.

Зображення, зроблене космічним телескопом Hubble, фокусується на кульовому скупченні NGC 6440, розташованому в сузір'ї Стрільця, на відстані приблизно 28 тис. світлових років від Землі, повідомляє Space.

Кульове зоряне скупчення NGC 6440 на знімку космічного телескопа «Габбла». Фото: NASA Кульове зоряне скупчення NGC 6440 на знімку космічного телескопа «Габбла». Фото: NASA

Такі кульові скупчення зазвичай з'являються на краю галактик і складаються від сотень тисяч до мільйонів зірок, розділених середніми відстанями приблизно один світловий рік.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Хоча відстань у світловий рік може здатися чим завгодно, але не «щільно упакованою», візьміть до уваги, що найближча до сонця зірка Проксима Центавра, яка розташована на відстані понад 4 світлових років. Це менше, ніж середня відстань між зірками у Чумацькому Шляху, яка становить 5 світлових років.

NGC 6440 є домом для принаймні восьми пульсарів, нейтронних зірок, що швидко обертаються, магнітні поля яких у квадрильйони  —  тисячі трильйонів  —  разів сильніші за земні, які випускають потужні пучки випромінювання під час обертання.

Як і всі нейтронні зірки, пульсари утворюються, коли ядра масивних зірок більше не можуть протистояти внутрішньому тиску гравітації. 

Це означає, що нейтронні зірки складаються з найщільнішого матеріалу у Всесвіті, чайна ложка якого важила б 4 млрд тонн, що еквівалентно 10 тис. Емпайр-стейт-білдінгів.

Нагадаємо, що раніше завдяки роботі двох відомих космічних телескопів «Габбл» та «Джеймс Вебб» вчені отримали неймовірне зображення спіральної галактики «Фантом» в усьому спектрі.

 

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

NASA змушена вимкнути один з приладів «Вояджера-2»

Павло Бартос 14 годин тому

Астрономи поділилися технологіями, які допомагають рятувати Землю від зіткнення з астероїдами

Ангеліна Мусієнко 1 жовтня 2024 18:26

ESA готується створити штучне сонячне затемнення

Ангеліна Мусієнко 30 вересня 2024 19:00

Наступного тижня Земля отримає другий Місяць, але у мініваріанті

Ангеліна Мусієнко 26 вересня 2024 20:23

Китай запустив у космос ще п’ять моніторингових супутників

Ангеліна Мусієнко 26 вересня 2024 19:59