Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Телескоп «Габбл» помітив хмару космічних каменів після зіткнення апарата DART з астероїдом

Юлія Мирська
Юлія Мирська
21 липня 2023 2 хвилин читання

Телескоп «Габбл» помітив хмару космічного каміння, яке, можливо, відкололося від астероїда Dimorphos під час зіткнення з космічним апаратом Double Asteroid Redirection Test (DART), повідомляє Space.

У вересні 2022 року NASA запустила космічний апарат DART прямо в астероїд Dimorphos. Попри те що апарат розбився, це був перший крок NASA у розробленні системи планетарної оборони, щоб перевірити, чи можна змінити траєкторію астероїда та уникнути його можливого зіткнення з Землею.

20 липня 2023 року NASA оголосила, що завдяки космічному телескопу «Габбл» астрономи помітили, що внаслідок зіткнення DART з Dimorphos, яке відбулося зі швидкістю приблизно 22 530 км/год, утворилася хмара каміння. 

Хоча у пресрелізі цих результатів було зазначено, що каміння не відкололося від Dimorphos через зіткнення з DART, а ймовірно, вже існувало на поверхні астероїда і було просто розкидане під час зіткнення. 

Останнє зображення Dimorphos, зроблене DART за дві секунди до зіткнення, теж свідчило про наявність таких каменів та уламків на астероїді.

Останнє зображення Dimorphos зроблене космічним апаратом DART  Останнє зображення Dimorphos зроблене космічним апаратом DART 

За словами NASA, викид каміння міг бути спричинений або так званим шлейфом викиду, що утворився внаслідок зіткнення, або сейсмічною хвилею, яка струсила їх з поверхні астероїда.

Астрономи виявили 37 окремих каменів, які відділилися від астероїда Dimorphos під час зіткнення з DART. Розмір цих каменів становить від 0,9 м до 6,7 м, а їхня загальна маса — приблизно 0,1% від маси астероїда.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Місія NASA Psyche стартує з новими магнітними двигунами Холла

Вікторія Рудзінська 23 травня 2024 09:01

Hubble зробив найдетальніше фото галактики

Олеся Дерзська 14 травня 2024 17:37

Телескопу Габбла — 34. Історія, головні відкриття та найкращі фото

Олександр Тартачний 24 квітня 2024 09:00

NASA показала радарні знімки астероїда розміром зі стадіон — фото

Юлія Мирська 28 лютого 2024 07:51

Німецькі вчені з’ясували склад метеориту, який пролетів над Берліном в січні 2024 року

Юлія Мирська 6 лютого 2024 14:09