Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Телескоп Джеймса Вебба зробив нове зображення Стовпів творіння

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
31 жовтня 2022 2 хвилин читання

Вчені опублікували другу світлину знакових Стовпів творіння, цього разу у середньому інфрачервоному діапазоні. Здається, що хмари пилу світяться синіми відтінками та вимальовуються на червоному тлі.

«Тисячі зірок, які існують у цьому регіоні, зникають із поля зору — і, здавалося б, нескінченні шари газу та пилу стають у центрі уваги», — написали представники Європейського космічного агентства 28 жовтня про свіже зображення.

Вони також додали, що пил є важливим інгредієнтом для утворення зірок і допомагає вченим з'ясувати формування та еволюцію структури, яка розташована у сузір'ї Змії, приблизно за 7000 світлових років від Землі, повідомляє Space.

«Багато зірок активно формуються у цих щільних блакитно-сірих стовпах. Коли вузли газу та пилу з достатньою масою утворюються у цих регіонах, вони починають руйнуватися під дією власного гравітаційного тяжіння, повільно нагріваючись, і так врешті утворюють нові зірки», – розповіли представники ESA.

Першим стовпоподібні хмари у міжзоряному просторі зняв космічний телескоп «Хаббл» у 1995 році. Але «Хаббл» і «Вебб» налаштовані на різні типи світла.

Нове зображення демонструє структуру хмари, а також численні зірки, які були невидимі на попередніх зображеннях і були сформовані лише кілька сотень тисяч років тому.

Нагадаємо, що нещодавно знаменита пилова та газова хмара Стовпи творіння вперше потрапила в об'єктив космічного телескопа «Джеймс Вебб». Тоді вдалося зробити деталізоване зображення.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Сотні американців спостерігали падіння яскравого метеору

Катерина Колонович 3 години тому

Китай звинуватив Starlink у порушенні правил космічного руху

Катерина Колонович 1 грудня 2022 15:01

NASA опублікувало короткометражку про місію Artemis I

Катерина Колонович 1 грудня 2022 09:47

SpaceX запустила 11 двигунів ракети Starship Super Heavy перед тестовим польотом

Катерина Колонович 30 листопада 2022 11:23

Китай відправив трьох астронавтів до своєї космічної станції

Катерина Колонович 30 листопада 2022 08:37