Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Телескоп Джеймса Вебба знайшов лід на астероїді з кільцями Харікло

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
28 січня 2023 3 хвилин читання

Космічний телескоп Джеймс Вебба допоміг вченим дослідити незвичний астероїд Харікло. Виявилося, що на ньому є кристалічний лід.

У жовтні 2022 року космічний телескоп Джеймса Вебба спостерігав, як Харікло, крихітний астероїд із кільцями, затьмарив зірку. Ця подія називається окультацією. Наприкінці місяця Вебб знову став спостерігати за Харікло: вперше астрономи, аналізуючи дані телескопа, помітили явні ознаки водяного льоду, про наявність якого досі лише здогадувалися. Ці спостереження допоможуть астрономам краще зрозуміти природу та поведінку крихітних тіл у зовнішніх межах нашої Сонячної системи, повідомляє Space.

Ілюстрація астероїда Харікло від NASA Ілюстрація астероїда Харікло від NASA

Харікло знаходиться занадто далеко, щоб Вебб міг його сфотографувати. Тому астрономи вивчають його за допомогою окультації, яка є непрямим, але потужним методом дослідження малих тіл. Проте команда не знала, коли саме зірка, без якої не відбулося б окультації, потрапить в об'єктив Вебба. Це зробило Харікло частиною програми Webb's Target of Opportunities: якщо астероїд перетнеться із зіркою, програма дозволить астрономам тимчасово змінити розклад телескопа, щоб спостерігати за подією.

18 жовтня 2022 року Харікло та його система двох кілець перетнулися із зіркою. Використовуючи ближню інфрачервону камеру Вебба, астрономи протягом години спостерігали за яскравістю зірки. Отримані дані, як і очікувалося, показали два падіння яскравості зірки.

«Тіні, створювані кільцями Харікло, були чітко виявлені, — написала команда в заяві, — демонструючи новий спосіб використання Вебба для дослідження об'єктів Сонячної системи».

У другому дослідженні вчені використали прилад телескопа Near-Infrared Spectrograph, щоб виміряти сонячне світло, відбите Харікло та його двома кільцями. Отриманий спектр показав три смуги поглинання водяного льоду. Наявність кристалічного льоду, ймовірно, вказує на те, що Харікло піддається постійному бомбардуванню.

Нагадаємо, що восени 2022 року астрономи виявили астероїд, що ховається у сонячному сяйві та одного дня може зіткнутися із Землею. Він має ширину 1,5 кілометра та є найнебезпечнішим за виявлені астероїди протягом останніх восьми років.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Цей день в історії: політ шатла «Колумбія» (STS-1)

Олександр Тартачний 12 квітня 2024 14:00

«Ефект концерту Тейлор Свіфт»: скільки грошей принесло сонячне затемнення у США

Олександр Тартачний 9 квітня 2024 15:42

Сонячне затемнення 8 квітня 2024: де дивитися

Богдан Камінський 8 квітня 2024 16:16

Ракета SpaceX запустила 11 супутників, у тому числі один для Південної Кореї, на рейсі Bandwagon-1

Олена Черкасець 8 квітня 2024 07:09

Вчені знайшли планету, завжди повернуту до зірки одним боком

Дмитро Мухін 7 квітня 2024 19:59