Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Телескоп Джеймса Вебба сфотографував галактику краще, ніж «Габбл»

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
2 жовтня 2022 3 хвилин читання

Європейська космічна агенція (ESA) опублікувала два зображення галактики IC 5332 у сузір'ї Скульптора. Вона розташована на відстані 29 млн світлових років від Землі, а її розмір становить 66 млн світлових років, тобто дві третини Чумацького Шляху. Ця галактика відома тим, що розташована майже ідеально симетрично до Землі, тому її рукави легко побачити.

ESA порівняла фото цієї галактики, створені телескопами «Габбл» та «Джеймс Вебб». 

Чи справді «Джеймс Вебб» робить кращі фото космосу, ніж «Габбл»? 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Через те що фото телескопа «Джеймс Вебб» яскравіші та детальніші, може скластись враження, що він працює ефективніше. Однак вони створені для спостереження за різними об'єктами.

Телескоп «Габбл» переважно спостерігає за видимим світлом та показує темні смуги між космічним пилом. Завдяки цьому галактика на фото виглядає спіральною. Натомість «Вебб» виявив інфрачервоні світлові хвилі (тип світла, який не бачить людське око), які проходять крізь цей космічний пил. Тому на його фото більше видно складну газову структуру, яку утворили зірки. Саме тому на фото «Вебба» галактика здається більш волохатою, зі складними ниткоподібними структурами.

Зображення відрізняються, оскільки «Вебб» і «Габбл» бачать різні типи світла. Це означає, що вчені можуть багато чого дізнатися, вивчаючи обидва зображення.

«Ультрафіолетове та видиме світло більше схильне до розсіювання міжзоряним пилом, ніж інфрачервоне, — повідомляє ESA. — Темніші (запилені) зони легко ідентифікувати на зображенні »Габбла«. Крізь них не може пройти більша частина ультрафіолетового та видимого світла галактики. Однак ті самі пилові ділянки не темні на зображенні »Вебба«, оскільки середнє інфрачервоне світло від галактики змогло пройти через них».

Виявлення середнього інфрачервоного випромінювання складно зробити з Землі, оскільки атмосфера поглинає його більшу частину, а тепло з атмосфери. Саме тому «Габбл», який перебуває на низькій навколоземній орбіті, не може його помітити.  

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Астрономи застерігають від колоніалізму у космосі: чому потрібно досліджувати інші планети, не експлуатуючи їх

Анна Сергієнко 9 вересня 2024 13:41

Телескоп «Габбл» публікує нове зображення галактики Трикутника

Вікторія Рудзінська 3 вересня 2024 21:34

28 серпня відбудеться великий парад планет

Вікторія Рудзінська 27 серпня 2024 17:58

Телескоп в Австралії почав пошук сигналів з інших планет за межами Чумацького шляху

Максим Красіков 27 серпня 2024 17:17

Запуск місії Polaris Dawn перенесли: чому перший приватний політ мав просунути науку вперед

Олександр Тартачний 27 серпня 2024 15:30