Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Телескоп Джеймса Вебба сфотографував галактику краще, ніж «Габбл»

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
2 жовтня 2022 3 хвилин читання

Європейська космічна агенція (ESA) опублікувала два зображення галактики IC 5332 у сузір'ї Скульптора. Вона розташована на відстані 29 млн світлових років від Землі, а її розмір становить 66 млн світлових років, тобто дві третини Чумацького Шляху. Ця галактика відома тим, що розташована майже ідеально симетрично до Землі, тому її рукави легко побачити.

ESA порівняла фото цієї галактики, створені телескопами «Габбл» та «Джеймс Вебб». 

Чи справді «Джеймс Вебб» робить кращі фото космосу, ніж «Габбл»? 

Через те що фото телескопа «Джеймс Вебб» яскравіші та детальніші, може скластись враження, що він працює ефективніше. Однак вони створені для спостереження за різними об'єктами.

Телескоп «Габбл» переважно спостерігає за видимим світлом та показує темні смуги між космічним пилом. Завдяки цьому галактика на фото виглядає спіральною. Натомість «Вебб» виявив інфрачервоні світлові хвилі (тип світла, який не бачить людське око), які проходять крізь цей космічний пил. Тому на його фото більше видно складну газову структуру, яку утворили зірки. Саме тому на фото «Вебба» галактика здається більш волохатою, зі складними ниткоподібними структурами.

Зображення відрізняються, оскільки «Вебб» і «Габбл» бачать різні типи світла. Це означає, що вчені можуть багато чого дізнатися, вивчаючи обидва зображення.

«Ультрафіолетове та видиме світло більше схильне до розсіювання міжзоряним пилом, ніж інфрачервоне, — повідомляє ESA. — Темніші (запилені) зони легко ідентифікувати на зображенні „Габбла“. Крізь них не може пройти більша частина ультрафіолетового та видимого світла галактики. Однак ті самі пилові ділянки не темні на зображенні „Вебба“, оскільки середнє інфрачервоне світло від галактики змогло пройти через них».

Виявлення середнього інфрачервоного випромінювання складно зробити з Землі, оскільки атмосфера поглинає його більшу частину, а тепло з атмосфери. Саме тому «Габбл», який перебуває на низькій навколоземній орбіті, не може його помітити.  

0
Прокоментувати
Інші матеріали

NASA створила сайт, на якому можна стежити за місією Artemis 1

Катерина Колонович 20 годин тому

У ПАР та Австралії побудують найбільший у світі радіотелескоп

Катерина Колонович 22 години тому

Через місію Artemis 1 ускладнився зв'язок із телекопом «Джеймса Вебба»

Катерина Колонович 23 години тому

Сотні американців спостерігали падіння яскравого метеору

Катерина Колонович 3 грудня 2022 17:35

Китай звинуватив Starlink у порушенні правил космічного руху

Катерина Колонович 1 грудня 2022 15:01