Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Телескоп Джеймса Вебба дослідив атмосферу екзопланети TRAPPIST-1 b

Юлія Мирська
Юлія Мирська
27 вересня 2023 2 хвилин читання

Космічний телескоп Джеймса Вебба досяг однієї з перших наукових цілей, вивчивши атмосферу навколо екзопланети TRAPPIST-1 b, повідомляє NewAtlas.

У 2017 році астрономи виявили систему з семи екзопланет, подібних за розміром до Землі, що обертаються навколо червоної карликової зірки TRAPPIST-1 на відстані 40 світлових років.

Астрономам стало цікаво дослідити екзопланети, використовуючи телескоп Джеймса Вебба, щоб оцінити придатність планет для життя. Тому ця система екзопланет стала однією з основних наукових цілей телескопа.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Нещодавно телескопу вдалося побачити атмосферу однієї з цих екзопланет, TRAPPIST-1 b, використовуючи метод спектроскопії пропускання. Коли планета перекриває свою зірку, світло проходить через її атмосферу, поглинаючи хвилі світла різної довжини залежно від типу молекул, що присутні у повітрі планети. Цей спектр можна проаналізувати, щоб визначити склад атмосфери та її придатність для життя.

Однак команда дослідників не виявила жодних ознак наявності атмосфери на TRAPPIST-1 b. Спектр цієї планети можна пояснити лише активністю її зірки. Проте існує можливість, що планета має тонку атмосферу, яка може складатися з води, вуглекислого газу або метану.

Астрономи зазначають, що це дослідження допомогло їм навчитися враховувати вплив гарячих і холодних ділянок на поверхні зірки, сонячні спалахи та іншу активність, яка може впливати на атмосферні показники планети.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Телескоп Вебба побачив зірки-близнюки у давно відомому об’єкті — фото

Кіра Іванова 14 червня 2024 07:28

Космічна кульбаба: астрономи відкрили планету зі щільністю цукрової вати

Дмитро Мухін 18 травня 2024 19:38

Космічний телескоп Джеймс Вебб почав вивчати екзопланету К2-18b, в атмосфері якої знайдені ознаки життя

Дмитро Мухін 27 квітня 2024 13:27

Телескопу Габбла — 34. Історія, головні відкриття та найкращі фото

Олександр Тартачний 24 квітня 2024 09:00

Астрономи виявили «водний світ з киплячим океаном» недалеко від Землі

Богдан Камінський 10 березня 2024 07:00