Телескоп Джеймса Вебба дослідив атмосферу екзопланети TRAPPIST-1 b
Космічний телескоп Джеймса Вебба досяг однієї з перших наукових цілей, вивчивши атмосферу навколо екзопланети TRAPPIST-1 b, повідомляє NewAtlas.
У 2017 році астрономи виявили систему з семи екзопланет, подібних за розміром до Землі, що обертаються навколо червоної карликової зірки TRAPPIST-1 на відстані 40 світлових років.
Астрономам стало цікаво дослідити екзопланети, використовуючи телескоп Джеймса Вебба, щоб оцінити придатність планет для життя. Тому ця система екзопланет стала однією з основних наукових цілей телескопа.
Нещодавно телескопу вдалося побачити атмосферу однієї з цих екзопланет, TRAPPIST-1 b, використовуючи метод спектроскопії пропускання. Коли планета перекриває свою зірку, світло проходить через її атмосферу, поглинаючи хвилі світла різної довжини залежно від типу молекул, що присутні у повітрі планети. Цей спектр можна проаналізувати, щоб визначити склад атмосфери та її придатність для життя.
Однак команда дослідників не виявила жодних ознак наявності атмосфери на TRAPPIST-1 b. Спектр цієї планети можна пояснити лише активністю її зірки. Проте існує можливість, що планета має тонку атмосферу, яка може складатися з води, вуглекислого газу або метану.
Астрономи зазначають, що це дослідження допомогло їм навчитися враховувати вплив гарячих і холодних ділянок на поверхні зірки, сонячні спалахи та іншу активність, яка може впливати на атмосферні показники планети.