Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Телескоп Джеймса Вебба дослідив атмосферу екзопланети TRAPPIST-1 b

Юлія Мирська
Юлія Мирська
27 вересня 2023 2 хвилин читання

Космічний телескоп Джеймса Вебба досяг однієї з перших наукових цілей, вивчивши атмосферу навколо екзопланети TRAPPIST-1 b, повідомляє NewAtlas.

У 2017 році астрономи виявили систему з семи екзопланет, подібних за розміром до Землі, що обертаються навколо червоної карликової зірки TRAPPIST-1 на відстані 40 світлових років.

Астрономам стало цікаво дослідити екзопланети, використовуючи телескоп Джеймса Вебба, щоб оцінити придатність планет для життя. Тому ця система екзопланет стала однією з основних наукових цілей телескопа.

Нещодавно телескопу вдалося побачити атмосферу однієї з цих екзопланет, TRAPPIST-1 b, використовуючи метод спектроскопії пропускання. Коли планета перекриває свою зірку, світло проходить через її атмосферу, поглинаючи хвилі світла різної довжини залежно від типу молекул, що присутні у повітрі планети. Цей спектр можна проаналізувати, щоб визначити склад атмосфери та її придатність для життя.

Однак команда дослідників не виявила жодних ознак наявності атмосфери на TRAPPIST-1 b. Спектр цієї планети можна пояснити лише активністю її зірки. Проте існує можливість, що планета має тонку атмосферу, яка може складатися з води, вуглекислого газу або метану.

Астрономи зазначають, що це дослідження допомогло їм навчитися враховувати вплив гарячих і холодних ділянок на поверхні зірки, сонячні спалахи та іншу активність, яка може впливати на атмосферні показники планети.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Телескоп Джеймса Вебба сфотографував ділянку зореутворення у центрі Чумацького Шляху — фото

Юлія Мирська 21 листопада 2023 18:58

Телескоп Джеймса Вебба сфотографував спіральну галактику M83 — фото

Юлія Мирська 1 листопада 2023 07:47

Вчені зафіксували зіткнення двох гігантських планет, які утворили хмару газу та пилу у формі пончика

Богдан Камінський 13 жовтня 2023 07:51

Телескоп Джеймса Вебба сфотографував зону зореутворення у сусідній галактиці Чумацького Шляху — фото

Юлія Мирська 11 жовтня 2023 07:42

Челендж з космічної біології, скринінг Землі та дослідження супутника Сатурну — космічний хакатон від NASA в Україні

Ганна Гілова 6 жовтня 2023 16:00