Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Telegram Web та всі його можливості

Анна Сергієнко
Анна Сергієнко Журналістка SPEKA
20 травня 2024 7 хвилин читання

Україна посіла 4-те місце у світі за зростанням Telegram-каналів за 2023 рік. Особливо він став актуальним під час війни через доступ до оперативної інформації. Основними чинниками вибору користувачами цього месенджера є зручність, релевантний функціонал та популярність серед знайомих, тобто «всі тут і я тут». SPEKA розповідає, як користуватися Telegram Web.

Як увійти у Telegram Web

Система подібна до WhatsApp Web. Застосунок Telegram Web пропонує два способи входу. Ви можете використати власний номер телефону, як у мобільному застосунку, або QR-код

Вхід у Telegram Web. Знімок екрана Вхід у Telegram Web. Знімок екрана

Спершу треба відкрити Telegram Web у браузері, яким користуєтеся. Щоб увійти за допомогою QR-коду, відкрийте Telegram на мобільному пристрої і натисніть «Налаштування» у правому нижньому куті, а потім «Пристрої». Виберіть опцію «Прив’язати десктопний пристрій» і наведіть камеру вашого пристрою на QR-код. Якщо у Telegram на мобільному пристрої ви встановили двоступеневу перевірку, то і вебверсія запросить ввести пароль. Інакше ви одразу опинитеся на головному екрані.

Прив’язати десктопний пристрій. Знімок екрана Telegram на мобільному пристрої Прив’язати десктопний пристрій. Знімок екрана Telegram на мобільному пристрої

Також ви можете натиснути «Увійдіть за номером телефону». Введіть номер телефону, прив’язаний до вашого облікового запису, а потім введіть код, який отримаєте.

Тепер ви можете використовувати Telegram у своєму браузері так само, як і в мобільному додатку. Ви можете надсилати та отримувати повідомлення, створювати групи та приєднуватися до них, ділитися файлами та маєте доступ до своїх контактів. Telegram Web працює автономно. Після входу вам не потрібно тримати телефон поруч або підключеним до інтернету.

Інтерфейс Telegram Web 

Інтерфейс вебверсії Telegram, так само як і у WhatsApp Web, розділений на дві панелі: ліворуч — всі ваші чати, канали, групи, а праворуч — поточна кімната чата.

Інтерфейс вебверсії Telegram. Знімок екрана Інтерфейс вебверсії Telegram. Знімок екрана

У верхньому лівому куті є «Меню» — три горизонтальні лінії. Поруч — «Пошук». За допомогою «Меню» ви можете переглянути: збережені повідомлення, свої історії, контакти. Можете перейти у «Налаштування», а також увімкнути/вимкнути темний режим та анімації. У «Меню» також переглядайте можливості Telegram та за потреби повідомляйте про помилки. 

У верхньому правому куті — варіанти взаємодія з іншими користувачами, групами та каналами. Внизу, біля списку чатів, є кнопка «Створити» — іконка з олівцем. Для створення нових каналів, груп та приватних чатів. До речі, створити новий контакт неможливо, дозволено створювати приватні чати лише з наявними вже контактами. 

Telegram Web A та Telegram Web K

Є дві версії Telegram Web, якими ви можете користуватися — A та K. Помітна їхня різниця в інтерфейсі. За функціоналом вони критично не відрізняються. Проте ви можете обрати для себе більш візуально привабливу та зручнішу у деяких мінімальних моментах версію. Наприклад, у версії K ви можете змінювати теми чатів — обирати різні кольори та тло. Тоді як у версії A такого немає, можна обрати лише картинку для тла. 

Переключитися між версіями можна у «Меню».

Версії K та A (відповідно). Знімок екрана Telegram Web Версії K та A (відповідно). Знімок екрана Telegram Web

Можливості Telegram Web 

Telegram Web надає майже той самий функціонал, що й десктопний та мобільний застосунки. Ви можете планувати повідомлення, видаляти або редагувати їх після надсилання, переглядати канали, створювати нові групові розмови, використовувати різні пакети стикерів та:

 • надсилати голосові повідомлення;
 • надсилати та отримувати файли, фотографії та відео;
 • створювати групи та канали;
 • створювати папки;
 • архівувати повідомлення;
 • закріплювати та відкріплювати повідомлення, чати, канали та групи;
 • позначати повідомлення як непрочитані;
 • налаштовувати сповіщення чата;
 • встановлювати темний або світлий режим;
 • налаштувати профіль;
 • налаштувати анімації;
 • переглядати історії друзів (для користувачів Premium).

На відміну від мобільної версії Telegram ви не можете записувати відеокружечки, змінювати тло у конкретних чатах, створювати секретні чати. Також у вебверсії немає попереднього перегляду повідомлень.

Дзвінки у Telegram Web

Особливістю Telegram Web є те, що ви можете здійснювати голосові дзвінки з вашого браузера. Для цього пристрій має бути оснащений вбудованим мікрофоном. Варто лише натиснути на значок виклику у правому верхньому куті інтерфейсу Telegram Web, а також надати браузеру доступ до мікрофона.

Дзвінки у Telegram Web. Знімок екрана Дзвінки у Telegram Web. Знімок екрана

Темний режим у Telegram Web

За замовчуванням у вебверсії Telegram використовується світла тема, але ви можете активувати темний режим. Щоб увімкнути темний режим, натисніть кнопку «Меню» — три горизонтальні лінії у верхньому лівому кутку вебінтерфейсу Telegram, біля рядка пошуку, та увімкніть опцію «Темний режим».

Темний режим у Telegram Web. Знімок екрана Темний режим у Telegram Web. Знімок екрана

Анімація у Telegram Web

У вебверсії Telegram ви можете керувати анімаціями. Для цього є кілька шляхів.

 • 1
  У «Меню» можна увімкнути/вимкнути анімацію інтерфейсу: переходи між екранами, відкривання та закривання випадних вікон, переходи між чатами. 
 • 2
  Заходимо у «Меню», потім «Налаштування», далі «Загальні налаштування» та «Режим енергозбереження». Там ви можете увімкнути/вимкнути автопрогравання відео, GIF, анімації стикерів, інтерактивні ефекти, анімації чатів та інтерфейсу. 
Режим енергозбереження. Знімок екрана Telegram Web Режим енергозбереження. Знімок екрана Telegram Web

Групові дзвінки у Telegram Web

Так само, як і у мобільній версії, у Telegram Web ви можете здійснювати групові дзвінки. Для цього просто натискаєте на групу, а потім на значок групового дзвінка у правому верхньому куті. Там ви також зможете увімкнути камеру й навіть поширити свій екран з іншими учасниками. 

Груповий дзвінок у Telegram Web. Знімок екрана Груповий дзвінок у Telegram Web. Знімок екрана

Безпека при використанні Telegram у браузері

Ви можете вжити кілька додаткових заходів, щоб забезпечити захист вашого облікового запису Telegram. Ми радимо вам увімкнути двоступеневу перевірку. Під час входу з нового пристрою вам потрібно буде ввести пароль і код підтвердження, надісланий на ваш мобільний номер. Обов’язково виберіть надійний пароль. Не використовуйте загальні паролі або особисту інформацію, яку можна легко вгадати. Надійний пароль зазвичай містить комбінацію великих і малих літер, цифр і спеціальних символів. 

Як підключити двоступеневу перевірку в Telegram

Аби підключити двоступеневу перевірку, перейдіть у «Меню», «Налаштування», «Приватність та безпека». Там ви знайдете «Двоступенева перевірка». Переходьте та встановлюйте пароль.

Як вийти з Telegram Web?

Ви можете вийти з Telegram Web, натиснувши на «Меню» — три горизонтальні лінії у верхньому лівому кутку вебінтерфейсу Telegram, вибравши «Налаштування», а потім «Вийти».

Про унікальний функціонал мобільної версії Telegram читайте у нашому попередньому матеріалі.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Brave інтегрує пошук у чатбота Leo для більш ефективних результатів

Вікторія Рудзінська 14 червня 2024 16:55

В інтернету день народження

Олеся Дерзська 17 травня 2024 16:51

Google Chrome почне вимикати cookies 4 січня 2024 року

Богдан Камінський 14 грудня 2023 19:16

Чотири браузери випустили критичні оновлення безпеки

Кіра Іванова 14 вересня 2023 11:53

Які браузери найпопулярніші у світі

Назарій Присяжнюк 5 вересня 2023 13:24