Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

10 нестандартних українських Telegram-каналів про події в Україні

Ольга Валькевич
Ольга Валькевич Social Media Manager at SPEKA
12 липня 2022 5 хвилин читання

Кажуть, що українці втомилися від новин, і це дійсно так, але лише від нудних. Тож наша редакція підготувала добірку нетипових новинних каналів у Telegram, які самі регулярно читаємо, щоб залишатися в курсі всіх новин та не збожеволіти (це дуже суб'єктивний топ, зроблений дуже нестандартними людьми, але з любов'ю).

Telegram-канал «Хріновини»

 💡 Хріновини — доволі якісний український новинник із першоджерелами. До війни новини ще й супроводжувалися мемчиками, але тепер рідше, адже із сьогоднішніми подіями інколи не до мемів. Канал не фокусується лише на суспільно-політичних темах, часто розповідає про технології, розваги, круту українську музику. Має два великі плейлісти української музики на Spotify: «Лагідний» та «Потужний». Також має ком'юніті: кілька місцевих чатів та декілька великих загальноукраїнських. У чаті «Хрі» є Telegram-бот «Петлюрик», який повідомляє про повітряну тривогу, курс криптовалют, а також може «пісьнути на картуза» за використання російської в чаті.

Telegram-канал «RESSENTIMENT»

🪖 RESSENTIMENT — авторський канал офіцера Армії Ізраїлю та воєнного оглядача  Ігаля Левіна. Канал запустили у 2017 році, тоді Ігаль висвітлював конфлікти на Близькому Сході, проблеми сучасного колоніалізму, а також російську агресію у Криму і на Донбасі. Згодом центральною темою стала загроза повномасштабного вторгнення рф, а сьогодні майже весь контент на каналі присвячений перебігу російсько-української війни.

Telegram-канал «Що з економікою?»

📊 Що з економікою? — канал від Центру економічної стратегії, де економісти доступно пояснюють найважливіші теми: наповнення бюджету країни, курс гривні, інфляція та інше. А від початку війни щомісяця випускає звіти про стан економіки України.

Telegram-канал «The Page»

📄 The Page — телеграм-канал ділового медіа. До повномасштабного вторгнення тут були новини про бізнес, фінанси, нерухомість та політику. Але від початку війни новини переформатувались у воєнні. Натепер редакція пише про зброю від країн-партнерів, український бізнес під час війни, нищівні санкції для рф, висвітлює перебіг та наслідки вторгнення росії. На каналі є кілька рубрик, однак улюбленцем читачів залишається «У русні горить», бо хто ж не любить, коли в орків щось палає. 

Telegram-канал «SPEKA»

🔥 SPEKA — до війни це був канал про новини світу технологій. Тепер редакція пише, яку зброю та коли отримає Україна від партнерів, як санкції знекровлюють економіку росії та як технології допомагають Україні нищити окупантів. Проєкт створили восени 2021 року.

Telegram-канал «Пророк»

👀 Пророк — це Telegram-медіа з верифікованими новинами та авторською аналітикою, загалом економічною, тому що ми всі цікавимося тим, як перебудувати економіку за війни і як відновлювати її після перемоги. Він з'явився у березні як проєкт співпраці українських медійників. Спочатку команда більше стібала російську пропаганду, враховуючи Овсяннікову (одразу після виходу розбирали, чому це операція). Тепер, здається, всі все розуміють, тож канал розвивається в економічному напрямі.

Telegram-канал «DD Economic War & a bit of russophobia»

👾 DD Economic War & a bit of russophobia — авторський Telegram-канал Дениса Довгополого про перемоги українського економічного фронту: які міжнародні компанії покинули ринок рф, про проблеми російського бізнесу через санкції та багато іншого. Від початку повномасштабної війни Денис координує чати із сотнями людей, які перекривають російським компаніям доступ до міжнародних ринків. 

Telegram-канал «Телебачення Торонто»

📺 Телебачення Торонто — канал від проєкту «Телебачення Торонто» з інформацією про напад росії на Україну. До 24 лютого 2022 року це був канал для поширення нових випусків «Телебачення Торонто» на YouTube, тепер це повноцінна новинна стрічка. Зараз веде канал Євген Самойленко. Як написав Майкл Щур у Twitter про канал: «Там норм контент і без херні».

Telegram-канал «Лачен пише»

 👤 Лачен пише — популярний канал про воєнні події в Україні. Його створив Ігор Лаченков лише у січні 2022 року, проте Telegram-канал швидко набрав аудиторію. На каналі часто збирають кошти для ЗСУ, завдяки чому вдалося зібрати понад 100 млн грн для різних фондів та окремих запитів військових. На каналі немає реклами.

Telegram-канал «Регіоналіті»

🐽 Регіоналіті — перли української регіональної журналістики як вони є. Проєкт створив Ігор Харькін три роки тому. Канал є радше ретранслятором найдивніших новин, які можуть статися у будь-якому містечку від «В Ужгороді на Івана Купала спалили кремль» до «Мешканцю Калуша на рік заборонили виходити з дому після 22:00 та наближатись до наливайок». 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

«Дарниця» обігнала Pfizer: що говорять про гравців фармринку

LOOQME company 16 годин тому

Жіноче підприємництво під час війни: який бізнес відкрити за кризи

Максим Грант 4 жовтня 2022 13:00

Валізка для ядерної загрози. Які речі варто мати вдома, щоб бути готовим

Юлія Даниленко 29 вересня 2022 09:11

Ядерна загроза: що варто знати

Олександр Тартачний 27 вересня 2022 17:00

Гайд з виживання взимку: утеплення, припаси, автономне опалення. SPEKотна добірка для воєнної зими

Юлія Даниленко 27 вересня 2022 15:42