Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

TED Talks і не тільки: чому я вирішив перекладати світові хіти українською

Валерій Брусник
Валерій Брусник Контентмейкер в Hillel IT School
14 серпня 2023 4 хвилин читання

Стів Джобс дістає зі звичайного конверта для документів перший найтонкіший ноутбук у світі MacBook Air, демонструючи чергове диво та прорив на ринку. Його ж мотиваційна промова у Стенфорді, яка понад 18 років продовжує надихати мільйони людей. А може один із найпопулярніших виступів TED усіх часів — лекція Саймона Сінека? Я подумав, що такий інформаційний та пізнавальний контент точно має бути українською і запустив відповідну рубрику на YouTube-каналі Hillel IT School.

Виступ Стіва Джобса з перекладом українською Виступ Стіва Джобса з перекладом українською

Який контент на YouTube цікавий українцям

Україна посідає третє місце (це приблизно 13%) у рейтингу YouTube-творців контенту у Східній Європі, поступаючись росії та Польщі. Такі показники за 2022 рік я побачив у звіті агенції стратегічного інфлюенсер-маркетингу AIR ще на початку цього року. Тоді зовсім недотичний до сфери створення медіаконтенту я займався консультаціями щодо вибору належних курсів у Hillel IT School. І тоді ж вирішив, що хочу долучитися до тих, хто збільшує попит та кількість матеріалу українською. Тож я покинув свою посаду і зайнявся створенням відео для YouTube та Тік-Ток.

Попит споживання українського YouTube збільшився у порівнянні з минулими роками. І кількість якісних каналів дійсно приємно вражає. Але й досі не всі українці відмовилися від контенту країни-агресора. Заборонами таке питання швидко не вирішити, а ось створення альтернативи якраз може змінити ситуацію.

Зокрема, найцікавішими для української аудиторії залишаються новини, розважальні відео та поради (що придбати чи як щось зробити самостійно). Нашій же школі завжди була близька тема створення та популяризація інформаційного, пізнавального контенту. Тому додали ще одну рубрику, де вирішили транслювати українською найяскравіші виступи у світі, мотиваційні промови чи проривні події у галузі ІТ.

Чому важливо перекладати англійський контент на українську і як це відбувається

Англійські версії подібних відео набирають від сотні тисяч до десятків мільйонів переглядів. Переконаний, що такий контент буде актуальним ще багато років. І мені важливо зробити його максимально доступним і зрозумілим для українського слухача. Для тих, хто цікавиться подібними історіями, але поки що недосконало знає англійську, чи лише почав вивчати цю мову, а може й для тих, хто підтягує свою українську.

На створення одного такого ролика може піти до декількох днів: треба знайти цікаву тему, відібрати матеріал, зробити якісний переклад, озвучити та відповідно змонтувати.

TED Talks і не тільки: чому я вирішив перекладати світові хіти українською TED Talks і не тільки: чому я вирішив перекладати світові хіти українською

Зараз у плейлісті цієї рубрики 19 серій. Ми у Hillel IT School спеціально не просували на платне промо ці відео, адже хотіли побачити органіку справжню зацікавленість. Перші випуски наша аудиторія зустріла з добрими відгуками та просила про продовження роботи.

У Тік-Ток історії від Стіва Джобса, Саймона Сіненки та інших уже набрали по 10-18 тисяч переглядів. А ось в YouTube на великі показники ще чекаємо. Тож збавляти темпи не плануємо й обіцяємо постійно поповнювати платформу таким контентом. Переглянути ці відео можна за посиланнями: YouTube та Тік-Ток. Тож підписуйтесь та долучайтесь до перегляду!

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Можливості дропшипінгу на міжнародний ринок: з чого почати

Влад Мальчевський 12 годин тому

Першопрохідці блокчейн-технологій: історії успіху

Kateryna Romanenko 12 годин тому

Перші п’ять хвилин: як розпочати виступ так, щоб вас хотіли слухати

Максим Олійник 17 годин тому

Платіжна інфраструктура кожному бізнесу: для чого це потрібно?

Владислав Миронович 28 листопада 2023 17:30

Sports Illustrated опублікував статті фейкових авторів, створені штучним інтелектом: що відбувається

Олександр Тартачний 28 листопада 2023 17:28