Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Топи TECHIIA, Party.Space та Netpeak про свої найкорисніші помилки

Юлія Даниленко
Юлія Даниленко Журналістка, tech-експертка, співзасновниця SPEKA
11 листопада 2021 4 хвилин читання

Європейська асоціація програмної інженерії EASE провела ІТ FuckUp Night, де топові бізнеси розповіли про свої найяскравіші фейли та уроки, які вони з них винесли. SPEKA вибрала найцікавіші історії від спікерів. 

Юрій Філіпчук, співзасновник стартапу Party.Space

Наш, мабуть, найбільший факап, коли велика європейська компанія з 5 тис. співробітників захотіла провести у нас новорічний корпоратив у 3D. Вони не знали, як зібрати таку кількість людей у звичайному просторі, і звернулися до нас.

Ми підписали угоду на сотні тисяч доларів, три місяці працювали над продуктом, а за день до події Amazon не запускає нам сервери. Довелося о шостій ранку за київським часом видзвонювати менеджерів.

Перед головним івентом для американської аудиторії ми заливали білд після початку заходу. Тобто люди вже були на платформі, а ми просили гостей оновити сторінку, щоб перезайти. Щоразу, коли таке трапляється, гадаєш, що це кінець світу. Думали, зараз прийде менеджер і скаже, що ми зіпсували все. Але обійшлося, люди вчаться толерувати такі ситуації.

Від цього клієнта потрібні були не лише гроші, але й можливість оголосити, що ми з ним працювали. У контракті цей момент не прописаний побіжно. Івент закінчився, начебто всі задоволені, але нам відмовили. Мовляв, компанія не може ділитися внутрішньою корпоративною культурою, тим паче, ви український стартап, high risk географія. І раптом я вирішив взяти компанію, яка вартувала $40 млрд, на понт. Написав одному з їхніх топових ейчарів, що ми вже забрифували на івент наших піарників, а вони — журналістів.

Для цього підходу навіть окремий термін існує — хуцпа, бойове єврейське нахабство. Думав, спрацює. Але за три години мені зателефонував Head of PR у США і сказав: якщо щось з'явиться у медіа — про Party.Space забудуть дуже надовго. І ми припинили співпрацю. Тож це одночасно і перемога, і факап. Але головне — урок на майбутнє.

Олександр Давиденко, Managing Director VRTX Venture Lab і Chief Innovations Officer холдингу TECHIIA

Ця помилка давня, але досі актуальна. У 2014 році у мене з'явилася ідея зробити проєкт на основі технології Bluetooth Low Energy — відстежувати пересування користувачів і надсилати їм квести та пуші. Умовно: поєднати онлайн і офлайн. Ви бачите, що людина зайшла у магазин — чому б не запушити їй щось? Ми намагалися створити щось подібне для офлайну. Я призначив десяток зустрічей, усім сподобалося, зібрав команду і почали.

Ми сім місяців працювали над CMS, застосунками на iOS та Android. Зробили першу версію, поїхали на зустріч з тими самими клієнтами. Усім сподобалося, але далі діло не йшло. Я витратив на цей факап десь пів року та втратив вартість квартири.

У чому була моя помилка? Клієнтам під час презентацій дуже сподобалася моя ідея. Але я не спитав найважливіше: чи потрібно це комусь? Як це інтегрувати? Яку цінність воно дасть?

Тепер усі, з ким я спілкуюся щодо нових проєктів, ненавидять мене за ці питання. Але це головна цінність, яку я отримав завдяки власному факапу.

Валерій Красько, Managing Partner компанії Netpeak

У мене є визначення терміна «факап» — це коли ти вкладаєш ідею, досвід, наполегливу працю, а на виході отримуєш повне лайно.

Наприклад, якось у нас виникла геніальна ідея — створити Netpeak Cluster, об'єднання бізнесів, які ще не можуть собі дозволити наші послуги. Здавалося, все просто: створити чат у Telegram, залучити туди різні бізнеси і надавати їм недорогі послуги. Один проджект-менеджер, один спеціаліст із контекстної реклами та ще SEO-спеціаліст. Програма існувала два роки, ми зібрали приблизно тисячу бізнесів і вклали $50-60 тисяч.

Ми хотіли створити верхню частину воронки з тих, хто ще не думав, що йому потрібен Netpeak. Але не вийшло. Ми справді допомагали людям, консультували їх, але 99% з цих бізнесів лишилися малими. Бізнес сам має зрозуміти, що йому потрібна агенція, має припуститися помилок. Підганяти його не варто.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Скандал навколо Telegram Ads: в Netpeak пояснили рішення стати реселером реклами у месенджері

Богдан Камінський 25 січня 2024 16:15

Співпраця Netpeak із Telegram Ads. За чи проти?

Сергій Коноплицький 24 січня 2024 17:10

Netpeak став офіційним реселером реклами Telegram Ads

Богдан Камінський 22 січня 2024 16:38

24 січня в Києві відбудеться бізнес-стендап FuckUp Night

Віталій Новак 18 січня 2024 10:00

Netpeak Group запустив подкаст «Це по роботі» про бізнес та IT

Богдан Камінський 8 грудня 2023 17:20