Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Тактична ядерна зброя, підводні човни та інше — які технології може отримати Північна Корея від росії

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
4 листопада 2024 5 хвилин читання

Водночас із відрядженням частини своїх військ у росію Північна Корея випробовує міжконтинентальну балістичну зброю та намагається побудувати нові кораблі. Розвідки кількох країн повідомляють, що в обмін на підкріплення для росіян КНДР може отримати низку військових технологій. Що відомо про співпрацю диктаторських країн та які загрози це несе світу. 

Які технології та ресурси отримує КНДР з росії Які технології та ресурси отримує КНДР з росії

Hwasong-19 — ракета для нападу на усіх 

У четвер, 31 жовтня, Північна Корея похвалилася своєю новою міжконтинентальною балістичною ракетою, яку нещодавно випробували, назвавши її найпотужнішою у світі. 

Офіційно КНДР не надала інформацію про те, яка назва ракети, однак наразі у ЗМІ її називають Hwasong-19 як покращену версію вже відомої ракети Hwasong-18.

Під час польоту ракета успішно піднялась на рекордну висоту у 7000 км, а інертна бойова частина впала за 1000 км від місця пуску. Ракета, запущена Північною Кореєю в четвер, злетіла вище і протрималася у повітрі довше, ніж будь-яка інша зброя, яку країна випускала досі. 

Запуск міжконтинентальної ракети Hwasong-19

Це сигнал про те, що Північна Корея досягла прогресу в розробленні ядерної міжконтинентальної балістичної ракети, яка може вразити материкову частину США або Європу, адже за іншої траєкторії польоту її дальність становитиме 17 тис. км. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

За оцінками іноземних експертів, країні ще залишилося вирішити кілька технологічних проблем, перш ніж впроваджувати таку ракету, а тому демонстрація має частково пропагандистський характер.

Випробувальний політ Hwasong-19 у четвер став першим випробуванням ракети далекого радіуса дії Північної Кореї майже за рік, оскільки країна розмістила майже 10 тис. військових на території росії відносно нещодавно. 

Технології з росії: що отримує КНДР

«В обмін на їхнє розгортання Північна Корея, ймовірно, зажадає передання технологій у різних сферах, зокрема тактичної ядерної зброї, міжконтинентальних балістичних ракет, розвідувальних супутників та підводних човнів з балістичними ракетами», — сказав Кім Йон Хен, високопоставлений військовий чиновник Південної Кореї.

Розвідки кількох країн стверджують, що саме так званий союз росії та КНДР дозволив останній розвинути свою ядерну програму. 

Президент росії путін неодноразово зустрічався з північнокорейським лідером Кім Чен Ином, востаннє у Пхеньяні у червні, де країни уклали угоду про стратегічне партнерство. У вересні минулого року північнокорейський диктатор відвідав путіна на космодромі «Східний», де вони оглянули обладнання для російської ракети «Ангара».

Міністр оборони США Ллойд Остін сказав, що не бачив жодних доказів того, що росія сприяла дебютному польоту ракети Hwasong-19, але американські аналітики все ще оцінюють інформацію про запуск. Остін сказав, що «технології будуть у верхній частині списку», які росія може надати Північній Кореї за «обміном».

Порівняння ракет «Тополь-М» та Hwansong-18 Порівняння ракет «Тополь-М» та Hwansong-18

Водночас фото та можливості Hwasong-18(19) доволі очевидно вказують на те, що джерелом технологій та рішень стали російські міжконтинентальні балістичні ракети  «Тополь-М» та «Ярс», який є його модернізацією. Окрім того що усі ці ракети дуже подібні візуально, вони мають кілька схожих технологічних рішень. Це триступеневі твердопаливні ракети, які запускаються із мобільної пускової установки та, ймовірно, мають роздільні бойові блоки з індивідуальним наведенням.

Тактична ядерна зброя та підводні човни для КНДР 

Фактично підтримка КНДР вторгнення росії в Україну не почалась нещодавно. Ще з кінця 2022 року Північна Корея постачає артилерійські снаряди і вже надіслала росії 2,9 млн одиниць. З кінця 2023 року також надсилає балістичні ракети, системи запуску яких обслуговують північнокорейські екіпажі. В обмін на ракети та інші військові боєприпаси росія постачала до Північної Кореї нафту, кукурудзу, пшеницю та інші харчі.

Червневий договір, за твердженням очільника ГУР Кирила Буданова, передбачає, що росія допомагає Північній Кореї обійти санкції та «зміцнити» свій ядерний потенціал. Зокрема, за його словами, вона передає деякі технології для тактичної ядерної зброї малої потужності та систем запуску підводних ракет.

КНДР вже має ядерну зброю, до 50 боєголовок. Також у Пхеньяна є матеріали для створення додаткових зарядів. Однак наразі має технічну можливість використовувати її лише у балістичних ракетах.

Натомість тактичні технології передбачають зменшення розмірів ядерних зарядів до артилерійських боєприпасів, що фактично дозволить збільшити кількість пускових засобів. 

Крім того, стало відомо, що у місті Нампхо КНДР на верфі побудувала новий стапель завдовжки 170 м. Будівництво приховане маскувальними сітками, тому деталей про конкретний тип корабля, що споруджується, неможливо отримати із супутникових знімків. Відомо лише, що найбільші наразі кораблі КНДР мають довжину 80 м. Тому цей стапель передбачений або  для корабля класу «ракетний фрегат», або ж для підводного човна-носія балістичних ракет.

Будівництво корабля у порту міста Нампхо. Фото: Maxar Будівництво корабля у порту міста Нампхо. Фото: Maxar

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

«Доступні кредити» на зброю: що думають представники оборонних компаній про ініціативу уряду

Олександр Тартачний 16 годин тому

КНДР готує чергову партію зброї для рф: що відомо

Владислав Паливода 28 листопада 2024 10:20

У США відповіли, чи є війська КНДР в Україні

Владислав Паливода 26 листопада 2024 08:11

КНДР планує збільшити виробництво балістичних ракет: чи отримає їх росія для війни в Україні

Владислав Паливода 25 листопада 2024 19:45

У Південній Кореї з'ясували, що росія передала КНДР в обмін на вояків

Владислав Паливода 22 листопада 2024 13:15