Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

«Сьогодні весь світ дивується рішенням, які зʼявляються в Україні» — співвласник «Планети кіно» Дмитро Деркач

Олексій Батурін
Олексій Батурін Редактор The Page & SPEKA
27 грудня 2022 4 хвилин читання

Мережа кінотеатрів «Планета кіно» фокусувалася на диджиталізації ще до епідемії ковіду та повномасштабного вторгнення росії. До мережі входять дев'ять кінотеатрів, чотири з них розташовані у регіонах, тому команда звикла до відеозустрічей та звітів, а також онлайн-інструментів, що допомагають працювати без збоїв.

Співвласник «Планети кіно» Дмитро Деркач розповів SPEKA, як компанія планувала використовувати штучний інтелект, що цьому завадило, навіщо дані з локальних серверів перенесли у хмару та чим вражають українські інновації.  

Як працює технологічна сторона бізнесу «Планети кіно» під час війни Як працює технологічна сторона бізнесу «Планети кіно» під час війни

Чи є у вас плани інкорпорувати в роботу штучний інтелект?

Так, ми мали відповідні плани, а у 2018-2019 роках навіть розробляли рекомендаційну систему. Зараз використовуємо для маркетингу рішення Salesforce — складні розсилки, які можна доволі тонко налаштовувати, обирати аудиторії, наприклад, тих, хто читає push-повідомлення у застосунку. Якщо повідомлення не прочитали, вони автоматично відправляються на інший канал, наприклад, е-mail. Це дозволяє дуже класно налаштовувати автоматичні комунікації і правильно підбирати аудиторії під різні фільми.

Виходить фільм, нам треба знайти людей, яким він ймовірно сподобається, саме для цього треба підключати автоматизовану систему. Ми робили автоматичний підбір аудиторії під фільми і майже закінчили, але довелося все заморозити через ковід. 

Сьогодні в IT ми вкладаємо дуже мало, адже мусимо економити. 

Ви розповідали, що частково перенесли у хмару дані зі своїх серверів. Для чого ви це зробили і яким був результат?

У нас досить складна архітектура внутрішніх сервісів. Ми розробили власний софт з продажу квитків, де зберігаємо дані клієнтів, власний софт з продажу попкорну та снеків. Мобільний застосунок, сайт — все робили самостійно. Даних дуже багато, якісь системи розташовані на локальних серверах, інші — у хмарі.

Наприклад, є білінг. Це блок, який відповідає за дуже швидкі операції: коли треба продати квитки, ми маємо знати, які місця вже продані, а які заброньовані. Сервер має бути дуже швидким, тож він розташований у хмарі від самого початку, до того ж на дуже продуктивних серверах.

Частина даних, до яких не потрібен швидкий доступ, зберігалися локально. Але під час війни ми перенесли велику частину цих даних або у дата-центри, або у хмару.

Сьогодні переносимо ще більше, щоб зменшити ризики втрати даних і мати змогу працювати під час відключень електрики.

Хмари типу Amazon чи Google — це найдорожчі рішення, які є сенс брати для чогось дуже важливого — постійної роботи, постійного доступу. Тому ми завжди міксували ресурси, з якими працюємо. Тепер доводиться витрачати трохи більше, щоб зменшити ризики.

Назвіть три застосунки, без яких не можете жити і працювати.

Telegram, Google-календар. До війни ми використовували «Бітрікс24» (це російський сервіс. — SPEKA) для фіксації всіх завдань, тепер перейшли на Asana.

Топ девайс 2022 року для вас.

Для мене це завжди був айфон, тому що у мене там все: і робота, і персональне.

Яка подія 2022 року у сфері IT вас найбільше вразила?

Мене вражає те, скільки в Україні з'явилося технічних інновацій, спрямованих саме на війну, зокрема, БпЛА, морські дрони. Не якийсь конкретний приклад, а саме те, наскільки люди змогли змінитися, мобілізуватися і разом швидко це все вивести на абсолютно новий рівень. Мені здається, зараз весь світ дивується рішенням, які зʼявляються в Україні.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Режисер Сем Мендес випустить фільми про The Beatles

Максим Красіков 21 лютого 2024 19:56

Топ 10 фільмів про кохання: що подивитися разом із другою половинкою

Діана Полуніна 14 лютого 2024 09:00

Як використовувати ШІ у маркетингу, що таке фішинг підтвердження, тренди хмарних сервісів у 2024 році: тиждень у «Спільноті»

Владислав Миронович 5 лютого 2024 15:00

Фільми, серіали та ігри на Netflix у 2024 році

Богдан Камінський 1 лютого 2024 17:40

Пригодницькі фільми для сімейного перегляду: топ 10

Діана Полуніна 31 січня 2024 19:00