Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

«Сьогодні весь світ дивується рішенням, які зʼявляються в Україні» — співвласник «Планети кіно» Дмитро Деркач

Олексій Батурін
Олексій Батурін Редактор The Page & SPEKA
27 грудня 2022 4 хвилин читання

Мережа кінотеатрів «Планета кіно» фокусувалася на диджиталізації ще до епідемії ковіду та повномасштабного вторгнення росії. До мережі входять дев'ять кінотеатрів, чотири з них розташовані у регіонах, тому команда звикла до відеозустрічей та звітів, а також онлайн-інструментів, що допомагають працювати без збоїв.

Співвласник «Планети кіно» Дмитро Деркач розповів SPEKA, як компанія планувала використовувати штучний інтелект, що цьому завадило, навіщо дані з локальних серверів перенесли у хмару та чим вражають українські інновації.  

Як працює технологічна сторона бізнесу «Планети кіно» під час війни Як працює технологічна сторона бізнесу «Планети кіно» під час війни

Чи є у вас плани інкорпорувати в роботу штучний інтелект?

Так, ми мали відповідні плани, а у 2018-2019 роках навіть розробляли рекомендаційну систему. Зараз використовуємо для маркетингу рішення Salesforce — складні розсилки, які можна доволі тонко налаштовувати, обирати аудиторії, наприклад, тих, хто читає push-повідомлення у застосунку. Якщо повідомлення не прочитали, вони автоматично відправляються на інший канал, наприклад, е-mail. Це дозволяє дуже класно налаштовувати автоматичні комунікації і правильно підбирати аудиторії під різні фільми.

Виходить фільм, нам треба знайти людей, яким він ймовірно сподобається, саме для цього треба підключати автоматизовану систему. Ми робили автоматичний підбір аудиторії під фільми і майже закінчили, але довелося все заморозити через ковід. 

Сьогодні в IT ми вкладаємо дуже мало, адже мусимо економити. 

Ви розповідали, що частково перенесли у хмару дані зі своїх серверів. Для чого ви це зробили і яким був результат?

У нас досить складна архітектура внутрішніх сервісів. Ми розробили власний софт з продажу квитків, де зберігаємо дані клієнтів, власний софт з продажу попкорну та снеків. Мобільний застосунок, сайт — все робили самостійно. Даних дуже багато, якісь системи розташовані на локальних серверах, інші — у хмарі.

Наприклад, є білінг. Це блок, який відповідає за дуже швидкі операції: коли треба продати квитки, ми маємо знати, які місця вже продані, а які заброньовані. Сервер має бути дуже швидким, тож він розташований у хмарі від самого початку, до того ж на дуже продуктивних серверах.

Частина даних, до яких не потрібен швидкий доступ, зберігалися локально. Але під час війни ми перенесли велику частину цих даних або у дата-центри, або у хмару.

Сьогодні переносимо ще більше, щоб зменшити ризики втрати даних і мати змогу працювати під час відключень електрики.

Хмари типу Amazon чи Google — це найдорожчі рішення, які є сенс брати для чогось дуже важливого — постійної роботи, постійного доступу. Тому ми завжди міксували ресурси, з якими працюємо. Тепер доводиться витрачати трохи більше, щоб зменшити ризики.

Назвіть три застосунки, без яких не можете жити і працювати.

Telegram, Google-календар. До війни ми використовували «Бітрікс24» (це російський сервіс. — SPEKA) для фіксації всіх завдань, тепер перейшли на Asana.

Топ девайс 2022 року для вас.

Для мене це завжди був айфон, тому що у мене там все: і робота, і персональне.

Яка подія 2022 року у сфері IT вас найбільше вразила?

Мене вражає те, скільки в Україні з'явилося технічних інновацій, спрямованих саме на війну, зокрема, БпЛА, морські дрони. Не якийсь конкретний приклад, а саме те, наскільки люди змогли змінитися, мобілізуватися і разом швидко це все вивести на абсолютно новий рівень. Мені здається, зараз весь світ дивується рішенням, які зʼявляються в Україні.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Apple закриває свою хмару My Photo Stream

Ганна Гілова 31 травня 2023 12:49

В Україні активізувалися фішери — звіт Microsoft Cyber Signals

Ганна Гілова 30 травня 2023 10:29

ШІ замість кіно- та телесценаристів

Ганна Гілова 29 травня 2023 16:06

Джеймс Кемерон працює над новим сценарієм «Термінатора» через вплив штучного інтелекту на реальний світ

Олександр Тартачний 26 травня 2023 15:15

«Чужому» — 44. Як у культовому фільмі виглядали технології майбутнього

Єлизавета Гогілашвілі 25 травня 2023 19:43