«Сьогодні весь світ дивується рішенням, які зʼявляються в Україні» — співвласник «Планети кіно» Дмитро Деркач
Мережа кінотеатрів «Планета кіно» фокусувалася на диджиталізації ще до епідемії ковіду та повномасштабного вторгнення росії. До мережі входять дев'ять кінотеатрів, чотири з них розташовані у регіонах, тому команда звикла до відеозустрічей та звітів, а також онлайн-інструментів, що допомагають працювати без збоїв.
Співвласник «Планети кіно» Дмитро Деркач розповів SPEKA, як компанія планувала використовувати штучний інтелект, що цьому завадило, навіщо дані з локальних серверів перенесли у хмару та чим вражають українські інновації.
Чи є у вас плани інкорпорувати в роботу штучний інтелект?
Так, ми мали відповідні плани, а у 2018-2019 роках навіть розробляли рекомендаційну систему. Зараз використовуємо для маркетингу рішення Salesforce — складні розсилки, які можна доволі тонко налаштовувати, обирати аудиторії, наприклад, тих, хто читає push-повідомлення у застосунку. Якщо повідомлення не прочитали, вони автоматично відправляються на інший канал, наприклад, е-mail. Це дозволяє дуже класно налаштовувати автоматичні комунікації і правильно підбирати аудиторії під різні фільми.
Сьогодні в IT ми вкладаємо дуже мало, адже мусимо економити.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Ви розповідали, що частково перенесли у хмару дані зі своїх серверів. Для чого ви це зробили і яким був результат?
У нас досить складна архітектура внутрішніх сервісів. Ми розробили власний софт з продажу квитків, де зберігаємо дані клієнтів, власний софт з продажу попкорну та снеків. Мобільний застосунок, сайт — все робили самостійно. Даних дуже багато, якісь системи розташовані на локальних серверах, інші — у хмарі.
Наприклад, є білінг. Це блок, який відповідає за дуже швидкі операції: коли треба продати квитки, ми маємо знати, які місця вже продані, а які заброньовані. Сервер має бути дуже швидким, тож він розташований у хмарі від самого початку, до того ж на дуже продуктивних серверах.
Сьогодні переносимо ще більше, щоб зменшити ризики втрати даних і мати змогу працювати під час відключень електрики.
Назвіть три застосунки, без яких не можете жити і працювати.
Telegram, Google-календар. До війни ми використовували «Бітрікс24» (це російський сервіс. — SPEKA) для фіксації всіх завдань, тепер перейшли на Asana.
Топ девайс 2022 року для вас.
Для мене це завжди був айфон, тому що у мене там все: і робота, і персональне.
Яка подія 2022 року у сфері IT вас найбільше вразила?
Мене вражає те, скільки в Україні з'явилося технічних інновацій, спрямованих саме на війну, зокрема, БпЛА, морські дрони. Не якийсь конкретний приклад, а саме те, наскільки люди змогли змінитися, мобілізуватися і разом швидко це все вивести на абсолютно новий рівень. Мені здається, зараз весь світ дивується рішенням, які зʼявляються в Україні.