Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Перший повністю комерційний політ Virgin Galactic стартує сьогодні. Що варто знати про корабель та команду

Юлія Даниленко
Юлія Даниленко головна редакторка SPEKA
29 червня 2023 3 хвилин читання

У четвер, 29 червня, о 18:00 за київським часом компанія Річарда Бренсона Virgin Galactic запустить перший повністю комерційний рейс власного космічного літака SpaceShipTwo. Цей рейс може стати вирішальним як для компанії, так і для вкрай молодої галузі комерційних космічних польотів, особливо на тлі нещодавньої трагедії Titan — несертифікованого комерційного підводного судна, через імплозію на борту якого загинуло пʼятеро людей.

SPEKA розповідає, що треба знати про цей політ, команду та корабель. 

Virgin Galactic запускає перший повністю комерційний космічний рейс Virgin Galactic запускає перший повністю комерційний космічний рейс

Коли і звідки стартує політ SpaceShipTwo 29, де дивитися трансляцію

Місія, яка отримала назву Galactic 01, стартує із космодрому America у Нью-Мексико у четвер, 29 червня, приблизно 18:00 за київським часом. На борту будуть чотири пасажири та 13 експериментальних зразків, які використають для збирання даних про вплив на різні елементи космічного випромінювання. 

За запуском Galactic 01 у прямому ефірі можна спостерігати тут: 

Galactic 01 пряма трансляція

Орбітальний літак SpaceShipTwo — що це

SpaceShipTwo — це багаторазовий пілотований орбітальний літак. Його головне призначення — космічний туризм. Запуск відбувається не з ракети, а з носія — літака VMS Eve

Два пілоти виведуть VMS Eve на висоту 15 тис. м, після чого  SpaceShipTwo відокремиться і запустить свої ракетні двигуни для підняття у суборбітальний простір. 

SpaceShipTwo розрахований на екіпаж із шести осіб — двох пілотів і чотирьох пасажирів. 

SpaceShipTwo в ангарі SpaceShipTwo в ангарі

Команда Galactic 01: хто полетить у космос на SpaceShipTwo

На борту Unity буде ще одна пара пілотів, Нікола Печіле та Майк Масуччі, а також три пасажири з ВПС Італії та Національної дослідницької ради Італії, які проводитимуть експерименти та спостерігатимуть за ними. Четвертий пасажир — інструктор-астронавт Virgin Galactic Колін Беннетт. 

Команда Galactic 01 Команда Galactic 01

Чому цей політ настільки важливий для Virgin Galactic

Значення Galactic 01 не обмежується внеском, який суборбітальні експертименти забезпечать для науки. Якщо все пройде вдало, Virgin Galactic планує у перспективі зробити такі комерційні рейси щомісячними. 

Другий комерційний політ, Galactic 02, запланований уже на початок серпня. Ціни на рейс становлять приблизно $450 тис. Для компанії вкрай важливо зробити їх регулярними та комерційно успішними, адже в останні роки Virgin Galactic зазнавала суттєвих збитків. 

Якщо бодай один із цих польотів завершиться катастрофою (важко не думати про це після випадку з Titan), це може стати проблемою не тільки для самої компанії, але і суттєвим кроком назад для розвитку усієї галузі комерційних космічних польотів. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Астронавти з МКС знайшли помідор, який загубився на станції 8 місяців тому

Юлія Мирська 3 години тому

США планують повернутися на Місяць. Вперше з 1972 року

Дмитро Мухін 9 грудня 2023 19:16

Річард Бренсон більше не інвестуватиме у Virgin Galactic

Артем Житкевич 3 грудня 2023 16:10

Земля отримала лазерне повідомлення з відстані 16 млн км

Дмитро Мухін 25 листопада 2023 19:42

«Дружба» чи «Roo-ver»: Австралійська космічна агенція обирає ім’я для першого місяцехода: як проголосувати

Олександр Тартачний 24 листопада 2023 14:24