Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Схема на $100 млн: блогери маніпулювали курсами акцій у Twitter та Discord

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
15 грудня 2022 3 хвилин читання

Регуляторне агентство висунуло звинувачення вісьмом блогерам у тому, що вони організували схему шахрайства з цінними паперами на 100 мільйонів доларів, керовану людьми, які видавали себе за успішних біржових трейдерів.

Комісія США з цінних паперів і бірж висунула звинувачення вісьмом впливовим особам у соціальних мережах у шахрайстві з цінними паперами, заявивши в середу, що вони брали участь у схемі на 100 мільйонів доларів, використовуючи платформи соціальних мереж Twitter і Discord, а також подкасти, для маніпулювання ціною певних акцій, повідомляє NBC News.

Хоча інфлюенсери не є загальновідомими іменами, вони зібрали понад 2 мільйони підписників у різних соціальних мережах, де вони регулярно публікували фотографії свого багатства, включно з екзотичними спортивними автомобілями.

Кожен із них має щонайменше 100 000 підписників у Twitter, а також значну кількість підписників на інших платформах.

Discord — це приватна чат-кімната та платформа обміну повідомленнями, яка популярна серед впливових гравців ігор, а віднедавна й серед фінансових осіб. Зокрема, один чат Discord, Atlas Trading, який станом на ранок середи мав понад 233 000 учасників, нібито служив основним форумом для схеми. За даними SEC, семеро відповідачів рекламували акції сотням тисяч своїх підписників у Twitter і в біржових торгових залах на Discord принаймні з січня 2020 року.

Після придбання акцій і заохочення своїх послідовників робити те саме, відповідачі «регулярно продавали свої акції, жодного разу не розкриваючи свої плани скинути цінні папери під час їх просування», — йдеться в прес-релізі SEC.

У скарзі, поданій у вівторок, SEC повідомила, що на записах деяких відповідачів видно, як вони обговорюють ймовірну схему у голосових чатах Discord, включно з 1 березня 2021 року.

За даними SEC, схема відбувалася у три етапи: група мала ідентифікувати акції та організовувати покупки за нижчою ціною до ймовірних маніпуляцій. Потім вони рекламували акції підписникам і завищували ціну акцій. Далі вони продавали власні акції відповідно до попиту, викликаного їх рекламою. Щоб приховати свою схему, вони видаляли старі твіти та чати Discord, а потім брехали своїм фоловерам про те, чому певний вибір акцій супроводжувався падінням цін, таким чином приховуючи свою роль у створенні збитків для своїх підписників.

SEC також стверджує що група поширювала «неправдиві або оманливі новини» про компанії через облікові записи у соціальних мережах і подкастах, і що в деяких випадках вони брехали про втрату грошей, щоб викликати довіру серед своїх підписників, «хоч насправді вони отримували прибуток».

Нагадаємо, що цього тижня Ілон Маск продав ще 22 мільйони акцій виробника електромобілів Tesla на суму 3,58 мільярда доларів. Після цього вартість компанії впала до рівня 2020 року. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Бум на ШІ вивів світові ринки на найкращі результати за 5 років

Олена Черкасець 1 квітня 2024 13:06

Соцмережа Трампа Truth подорожчала майже вдвічі за перший день на біржі

Олена Черкасець 27 березня 2024 14:55

Творці контенту відмовляються використовувати платформу Х через непередбачувані виплати

Олена Черкасець 25 березня 2024 09:36

Екскерівники Twitter судяться з Ілоном Маском та X за невиплачену вихідну допомогу в розмірі $128 млн

Богдан Камінський 5 березня 2024 20:50

Кеті Вуд продала акції TSMC уперше за понад два роки

Юлія Мирська 26 лютого 2024 13:53