Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Світловідбивні елементи: чому це важливо для пішоходів

Владислав Миронович
Владислав Миронович Журналіст та редактор колонок SPEKA
26 жовтня 2022 3 хвилин читання

Проблеми з енергопостачанням впливають не тільки на комфорт нашого життя, але й можуть становити пряму загрозу для нього. Йдеться про відсутність вуличного освітлення, коли водій навіть на пішохідному переході може не помітити людину в темному одязі та збити її. Як цьому запобігти, розповідає інструктор зі стрільби та блогер Jonathan Zatvarski. Далі наводимо текст його посту у Facebook

Складність для водіїв

Cпонсор останніх вечорів — русня та іранські мопеди.

Більшість міст перейшли на економію освітлення, задіяні відключення енергії в районах (при цьому всякі генделики, шиномонтажі і рекламні конструкції далі продовжують світитись на повну), а водіння авто перетворилось ще в той квест.

Їзда по ночах стала складна і небезпечна. Складна, бо навіть проїхавшись там, де до цього проїжджав тисячі раз, без звичного освітлення деколи до останнього не впевнений що це твій поворот. Просто не впізнаєш місто.

Небезпечна, бо брак освітлення збільшує контраст від зустрічки і вас просто сліпить. Звісно, свою лепту до цього додає чарівна формула власників американських авто з невідрегульованими фарами, а також секта людей, які прогулювали фізику і тому займаються колгоспним тюнінгом своїх відер — засовуючи замість галогенок у фари ксенон чи лед, попутно міняючи ще й жовті туманки на білі леди (wtf??? Відсилку зрозуміє лише той, в кого було 9+ з фізики). Тому, коли зустрічні водії плачуть від їхнього світла — то вони радуються за це нещастячко.

Прості речі рятують життя

Тепер до головного: зміна контрастності та майже перманентне засліплення — і ви не побачите пішохода, поки не стане занадто пізно. А удар навіть на швидкості 30 км/год від 2-тонного позашляховика — це нічого хорошого.

Тому, якщо ви пересуваєтеся пішки/самокатом/великом чи будь чим іншим, що не має габаритів по типу авто чи мотоцикла, обов'язково варто:

 • 1
  Купити декілька світловідбиваючих брелків/смужок/наклейок — як мінімум на кожну руку + рюкзак. Чим нестандартніша комбінація буде на рюкзаку (умовно хрест, ромб тощо), тим краще око водія буде вас розрізнятись і «зачіпатись» за вас.
 • 2
  Вкрай обережно переходити дорогу. Варіант «Пішохід на зебрі правий» не працює, якщо водій почне розрізняти пішохода у світлі зустрічних фар в метрі від капота 
 • 3
  Вкрай обережно використовуйте самокати, велосипеди, моноколеса — шанси бути збитим, бо вас не побачили, зростають в рази
 • 4
  Велосипедисти деякі забивають злазити з великів на зебрі, але це той момент, коли тихіше їдеш — далі будеш. 
І насамкінець: світловідбивачка коштує від 30 до 100 грн. А у скільки ви оціните своє життя і можливість бути стильним і модним у всьому чорному?
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Ford і Tesla підписали договір про заряджання електромобілів

Ганна Гілова 27 травня 2023 18:43

Витік даних Tesla показує тисячі скарг на роботу автопілота

Ганна Гілова 27 травня 2023 16:24

Tesla Model Y стала найпопулярнішою автівкою у світі

Ганна Гілова 26 травня 2023 13:46

НАТО може надати Україні гарантії безпеки за зразком Ізраїлю

Ольга Горбенко 22 травня 2023 19:20

Австрія заборонить TikTok на телефонах держслужбовців

Ольга Горбенко 11 травня 2023 19:35