Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Швейцарський стартап представить у Давосі конфіденційну операційну систему

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
17 січня 2023 2 хвилин читання

Стартап програмного забезпечення Apostrophy AG цього тижня їде до Давосу, щоб представити операційну систему для смартфонів, яка ставить конфіденційність на перше місце.

Щоб приборкати дуопольну владу Apple Inc. і Alphabet Inc. на мобільних платформах, швейцарська фірма пропонує варіант на основі суверенітету даних. Засновник Петтер Небі, який уже має одну компанію, що продає високотехнологічні мобільні телефони особливого дизайну, відвідає Всесвітній економічний форум, щоб представити Apostrophy перед потенційними інвесторами та урядовцями, які прагнуть до більш конкурентоспроможного мобільного середовища, повідомляє Bloomberg.

Програмне забезпечення компанії АphyOS побудували на основі відкритої версії Android під назвою GrapheneOS. ОС працює, відокремлюючи застосунки, щоб запобігти відстеженню поведінки користувачів. Aphy зможе запускати програми Android, але не включатиме мобільні служби Google або Play Store за замовчуванням.

Що стосується досвіду, то у 2008 році Небі заснував Punkt, бренд функціональних телефонів, орієнтований на людей, які хочуть залишатися на зв'язку, не перевантажуючись «індустрією відволікань» сучасних смартфонів.

На відміну від Apple і Google, Apostrophy має намір стягувати абонентську плату за комбінацію програмного забезпечення та послуг — її ключовими клієнтами будуть виробники обладнання, а не кінцеві користувачі. 

Нагадаємо, що раніше SPEKA розповідала, де можна стежити за спікерами Давосу-2023, хто представлятиме Україну та чого очікувати від цьогорічного форуму. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Microsoft закрила лазівку в активації Windows 11 ключами від Windows 7

Богдан Камінський 12 жовтня 2023 15:04

В Україні з’явився Kazka.fun — безкоштовний ШІ-генератор казок українською

Кіра Іванова 2 жовтня 2023 12:58

П’ять уроків, які я отримав з двох півотів стартапу Scrimmage

Yev Rachkovan 23 серпня 2023 10:30

Xiaomi забороняє встановлювати Telegram на свої смартфони

Юлія Мирська 14 серпня 2023 12:36

Стартап ШІ Anthropic отримує $100 млн інвестування від SK Telecom

Юлія Мирська 14 серпня 2023 08:47