Супутники Урану можуть мати океани солоної води
Чотири найбільші супутники Урану можуть містити солоні океани під замерзлою поверхнею. Дані нового дослідження опублікував Space.com.

Стабільне внутрішнє тепло супутників Урана та деякі хімічні речовини дійсно можуть створити умови для існування водних світів на крижаних зовнішніх околицях Сонячної системи.
За версією вчених, на початку своєї історії 5 найбільших супутників Урана — Титанія, Оберон, Аріель, Умбріель і Міранда — ймовірно, містили значні океани глибиною 100-150 км.
Вчені вважають, що таке приливне тепло допомагає супутникам підтримувати підповерхневу воду як корисну для життя рідину.
Проте на Урані сила тяжіння набагато слабкіша, ніж на Сатурні чи Юпітері, тому океани навіть на чотирьох найбільших супутниках планети «зараз майже замерзли», вважає Джулі Кастільо-Рогез.
Щоб краще зрозуміти еволюцію супутників Урана, її команда побудувала модель на базі результатів декількох місій NASA. Серед них супутник Сатурна Енцелад (місія Кассіні), карликова планета Церера (місія Dawn) та найбільший супутник Плутона Харон – його місія New Horizons спостерігала під час епічного прольоту повз Плутон у 2015 році.
Команда вчених з’ясувала, що супутники Урану можуть містити «тонкі океани з високою концентрацією солі». Цьому сприяють обмежене внутрішнє тепло, а також значна кількість аміаку. Цей “антифриз” допомагає підтримувати воду в рідкій формі навіть за дуже низьких температур.
В кожному літрі далеких “океанів” може міститись до 150 г солі. У Великому Солоному озері в штаті Юта солі вдвічі більше, проте життя в ньому вирує.
Повз Урану пролітав лише «Вояджер-2” в січні 1986 року. Тоді він зареєстрував 10 нових місяців і пару нових кілець навколо крижаної планети.