Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

У чому визнали винною засновницю Theranos Елізабет Голмс

SPEKA Media
4 січня 2022 3 хвилин читання

Суд над засновницею біотехнологічного стартапу Theranos Елізабет Голмс досяг проміжного фінішу. Її визнали винною по чотирьох пунктах обвинувачення з 11-ти. Зокрема суд визнав її винною у банківському шахрайстві та змові для шахрайства за фактами брехні інвесторам компанії задля залучення грошей.

За чотирма пунктами, що пов'язані з обманом пацієнтів, Голмс виправдали, ще за трьома у суді не змогли дійти єдиної думки. Їх розглянуть пізніше, але вже іншим складом присяжних. Нові слухання призначили на наступний тиждень.

Засновниці Theranos загрожує до 20 років ув'язнення та великий штраф. Проте, на думку юристів, Голмс навряд отримає максимальне покарання.

Передісторія

  • Елізабет Голмс заснувала біотехнологічний стартап Theranos у 2003 році. Компанія розробляла обладнання, яке б дозволило проводити 200 точних аналізів із однієї краплі крові.
  • У 2014 році оцінка компанії сягала $9 млрд.
  • Проблеми у Theranos почалися у 2015 році після публікації розслідування журналіста WSJ Джона Каррейру, автора бестселера «Дурна кров». Він першим розповів про схему, за якою Theranos обманювала інвесторів і пацієнтів та підмінювала результати аналізів, використовуючи обладнання інших компаній.
  • Після публікації розслідування вартість Theranos обвалилася до $800 млн.
  • У березні 2018 року Комісія з цінних паперів США (SEC) звинуватила засновників Theranos Елізабет Голмс та Рамеша Балвані у залученні понад $750 млн від інвесторів шляхом шахрайства. Вони нібито ошукували інвесторів, лікарів та клієнтів, а також завищували фінансові показники Theranos.
  • У відповідь на звинувачення Елізабет Голмс погодилася виплатити штраф у $500 тис., не очолювати публічні компанії протягом 10 років, повернути 18,9 млн акцій компанії, відмовитися від свого контролю над Theranos та не претендувати на вилучені з продажу компанії гроші, допоки не повернуть борги усім стейкхолдерам. 
  • 5 вересня 2018 року Theranos оголосила про ліквідацію компанії, щоби протягом 6-12 місяців повернути кредиторам борги (компанія завинила інвесторам майже $1 млрд).
  • У 2018 році прокурори з Міністерства юстиції США висунули керівництву Theranos Inc. 11 звинувачень.

Раніше SPEKA публікувала переклад репортажу про затягування судового процесу над Елізабет Голмс.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

У «Дії» відтепер буде інформація про судові засідання та рішення — закон

Олександр Кульбачний 27 липня 2022 19:43

Ексдиректора стартапу з аналізу крові Theranos Балвані визнали шахраєм за всіма пунктами обвинувачення

Олександр Кульбачний 8 липня 2022 17:45

Ранкова SPEKA: що нового у Wargaming, Twitter, Theranos, Nova Ukraine, а також застосунку «Київ цифровий»

Роман Судольський 8 липня 2022 08:56

Єдиний реєстр судових рішень запрацював в тестовому режимі

Олександр Кульбачний 20 червня 2022 17:27

Перший окупант отримав вирок за воєнні злочини. За що саме та де судитимуть Путіна та його поплічників

Юлія Даниленко 23 травня 2022 14:14