Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Суд США постановив, що на мистецтво ШІ не поширюються авторські права

Юлія Мирська
Юлія Мирська
22 серпня 2023 2 хвилин читання

Американський суд у Вашингтоні ухвалив рішення, за яким мистецтво, створене ШІ без участі людини, не може бути захищене авторським правом згідно з американським законодавством, повідомляє Reuters.

Це рішення стосується справи комп'ютерного науковця Стівена Талера, який намагався отримати патенти у США на винаходи, які були створені автономною системою DABUS.

Адвокат Талера Раян Ебботт заявив про намір подати апеляцію. Однак Управління з авторських прав у своїй заяві зазначило, що воно вважає таке рішення правильним.

Управління з авторських прав також відхилило заявку науковця на отримання авторських прав на мистецтво, створене за допомогою системи ШІ Midjourney, попри те що він стверджував, що ця система була частиною його творчого процесу.

У 2018 році Талер подав заявку на отримання авторських прав на витвір візуального мистецтва «Нещодавній вхід до раю», який, за його словами, був створений його системою ШІ без участі людини. Відомство відхилило цю заявку у 2022 році, зазначаючи, що авторство людини є обов'язковою умовою для захисту авторського права.

Талер оскаржив це рішення у федеральному суді, стверджуючи, що авторство людини не є жорсткою правовою вимогою і що надання авторських прав ШІ відповідає меті авторського права, визначеній у Конституції США, яка полягає у сприянні науковому та мистецькому прогресу. 

Однак суддя Окружного суду США Беріл Хауелл теж підтримала рішення Управління з авторських прав і зазначила, що авторство людини є невід'ємною складовою авторського права.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Уряди ЄС погодили правила регулювання систем ШІ

Юлія Мирська 9 грудня 2023 07:30

Google працює над проєктом Ellmann для розповіді історії життя користувачів

Артем Житкевич 9 грудня 2023 07:00

Акції Google зросли більш ніж на 5% після виходу нейромережі Gemini

Артем Житкевич 8 грудня 2023 22:10

Як українці ставляться до штучного інтелекту — дослідження Kantar Україна

Богдан Камінський 8 грудня 2023 16:56

Google збрехав щодо продуктивності нової моделі ШІ Gemini, принаймні в одному відео

Олександр Тартачний 8 грудня 2023 13:35