Створили навушники, які стежать за здоров’ям мозку та рекомендують музику для настрою
Американський стартап Niura створив навушники, які можуть не тільки відтворювати музику, але й стежити за здоров’ям мозку та підбирати музику за настроєм користувача. Про це повідомляє TechCrunch.
За словами засновників компанії, їхня мета — своєчасно виявити будь-які порушення у роботі мозку, наприклад, інсульт, оскільки це може врятувати людині здоров’я та життя.
Крім того, вони хочуть створити рекомендаційний сервіс з пропозиції музики на основі стеження за настроєм користувача, таким чином оберігаючи психологічне здоров’я людини.
Які технології використовують навушники Niura
Спочатку проєкт створили на базі Arduino, лише потім його реалізували у вигляді компактної плати, яка міститься у відносно компактних навушниках.
Ключовим елементом пристрою є сухі силіконові датчики-контакти, які розміщені у навушниках. Вони забезпечують досить хороший контакт зі шкірою і, за словами компанії, не знижують чутливості за рясного потовиділення.
Які переваги мають навушники Niura
Рiшення Niura просте у використаннi і може використовуватися постiйно на вiдмiну вiд звичайних датчикiв для зняття електроенцефалограми (ЕЕГ). Це особливо важливо, наприклад, пiд час операцiй на головному мозку.
У звичайних умовах ЕЕГ знiмається до i пiсля операцiї, а за допомогою навушникiв Niura це можна робити під час проведення операцiї.
Близькiсть внутрiшньовушного електрода навушникiв Niura до слухової кори головного мозку, яка вiдповiдає за оброблення музики та аудiо, обiцяє розкрити ще один потенцiал пристрою.
Навушники зможуть розрiзняти настрiй користувачiв, а за допомогою рекомендацiйного ШІ-сервiсу вiдтворюватимуть музику, що вiдповiдає ментальному стану.