Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Перемога над бідністю, етичні стейки, місце України на глобальному ринку ШІ

25 листопада 2021 2 хвилин читання

Експерт зі штучного інтелекту Лі Кайфу розповів, як технологія змінить наше життя за 20 років – від транспорту до продовження людського життя та сфери оборони.

Коллаж SPEKA Media Коллаж SPEKA Media

Нотатки SPEKA з AI House Conference.

  • А якщо ми будемо вважати старіння хворобою, яку потрібно лікувати? Штучний інтелект може дозволити нам жити довше. Це не наукова фантастика, я сам користуюся такою технологією. Зараз моя кров за всіма показниками на шість років молодша, ніж я сам.
  • Їжу майбутнього будуть друкувати на 3D-принтері. Ви зможете насолоджуватися стейком і не завдавати шкоди корові.
  • Штучний інтелект дозволить знизити вартість енергії, матеріалів та виробництва. У найближчі 20 років людство за допомогою ШІ зможе подолати голод та бідність.
  • Як Україні увійти до топ-5 країн, що розвивають ШІ? У вас є феноменальна математична школа. Не вистачає, можливо, смарт-грошей, розумних венчурних інвестицій. Щоб залучати їх, необхідно розбудовувати екосистему. Україна може використати як приклад модель Ізраїлю: бути техноцентричною та орієнтуватися одразу на глобальний ринок.
  • Найбільші ризики у розбудові ШІ — наступ на приватність та розроблення автономної зброї. У питанні приватності не варто заходити надто далеко, адже якщо забрати всі дані у великих компаній і повернути їх користувачам, технології стануть менш зручними для користувача. Потрібно шукати баланс.
  • Автономна зброя – найбільш небезпечна сфера вжитку ШІ. І якщо ядерною зброєю володіли лише три країни, то дрона-вбивцю сьогодні можна створити за тисячу доларів. Безумовно, це дуже небезпечно, але водночас дає можливість маленьким країнам створити сильну армію.

Лі Кайфу – колишній топменеджер китайських філій Apple, Microsoft та Google, засновник венчурного фонду Sinovation Ventures та один з найвідоміших експертів у сфері ШІ.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Нейромережі показали відео та навчили грати у Minecraft

Наталія Миронова 23 години тому

Європарламент підтримав рішення про надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС

Наталія Миронова 23 червня 2022 13:24

«Народний Байрактар»: Чечоткін переказав 200 тис. грн до Фонду Притули

Наталія Миронова 23 червня 2022 12:11

Падіння зарплат припинилося? Скільки платять в Україні у червні

Олександр Кульбачний 22 червня 2022 20:57

Microsoft обмежила доступ до суперечливого ШІ-інструменту для розпізнавання емоцій

Ольга Кротовська 22 червня 2022 12:41