Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

«Невразливий». Як у київській студії Wargaming працюють над штучним інтелектом

SPEKA Media
26 жовтня 2021 3 хвилин читання

У World of Tanks з'явився присвячений Геловіну PVE-режим, який розробила київська студія компанії Wargaming. Це продовження торішнього режиму «Мирний-13», який розробили разом із творцями Silent Hill Масахіро Іто та Акірою Ямаока. Запуск режиму припав на  десяту річницю київської студії. 

Головною зіркою PVE-івенту став величезний танк «Невразливий», яким керує власний штучний інтелект Wargaming. SPEKA поговорила з Development Director Миколою Муравським та Team Lead команди з розроблення AI Олександром Піндиком і зібрала ключові факти про цей ШІ. 

  • Перша ітерація ШІ з'явилася у грі World of Tanks на початку 2017 року. 
  • ШІ використовують переважно для тренування новачків (у так званому буткемпі) та розроблення гри (дизайну та тестування рівнів). Також він виступає супротивником в ігрових PVE-івентах (player versus environment), де команди гравців-людей воюють з ботами у межах певного сюжету. 
  • За допомогою ШІ-ботів також тестують сервери та інфраструктуру щодо міцності та стійкості до навантажень. 
  • Поточна ітерація ШІ у грі — це версія 15.1. Зміна версій відбувається таким чином: «новий» та «старий» штучні інтелекти зіштовхують між собою, переможець залишається у грі. «Так ми вчимо їх воювати одне з одним, а не з людьми», — жартують розробники. Чи не жартують. 
  • ШІ Wargaming працює не на базі нейромережі. Для нього використали підхід Goal-oriented behavior tree з додаванням підходу Utility system. Від нейромережі відмовилися, адже її майже неможливо динамічно налаштувати під потреби гравців, а на внесення змін знадобилося б надто багато часу. 
  • Приблизно півтора року тому ігровий ШІ став непереможним за умови гри на повній потужності. Він почав перемагати навіть ветеранів World of Tanks, у яких 50-60 тисяч боїв за плечима. 
  • Зараз ШІ у грі працює менш ніж на 50% своїх можливостей, інакше гра перетворилася б із задоволення на постійний стрес та стікання потом. 
  • ШІ у грі хитрує та вчиться. «Невразливий» має ауру, яка спалює зібрану гравцями енергію. Розробники налаштували його таким чином, щоб він не полював на гравців, які заїхали у безпечну зону. ШІ трохи поміркував і став обирати цілі поза межами безпечної зони так, щоб проїхати якраз повз неї і все-таки зачепити своєю аурою захищених гравців. 
  • Інший тип супротивника, «їжаки» (швидкі та небезпечні у ближньому бою), спочатку виявилися благородними — атакували тільки у лоб. Розробники спробували прибрати цю якість, і їжаки озвіріли та почали домовлятися й нападати на гравця групами по чотири з усіх сторін. Вижити у такій атаці гравцеві було майже нереально, тому розробникам довелося втрутитися ще раз і зробити поведінку «їжаків» більш людською. Тепер вони рідше домовляються між собою, а ще інколи налітають і знищують одне одного замість гравців. 

На playtest нового режиму журналістка SPEKA особисто познайомилася з ШІ Wargaming у особі «Невразливого», він обрав її головною ціллю і методично ганявся за нею крізь усі фази гри. 

Новий режим буде доступним з 28 жовтня до 11 листопада.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Meta представила нейромережу Make-A-Video, яка генерує відео за текстовим описом

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 10:05

Програмування та креативність. У які галузі залучатимуть штучний інтелект і чи варто його боятися

Наталія Миронова 28 вересня 2022 16:10

IT-холдинг Roosh купив за шестизначну суму частку в українському стартапі Neurons Lab

Вадим Добровольський 27 вересня 2022 13:38

На Steam уперше з'явилася компʼютерна гра, створена штучним інтелектом

Вадим Добровольський 22 вересня 2022 18:10

Штучний інтелект — не митець. Getty Images забороняє зображення, створені нейромережею

Вадим Добровольський 22 вересня 2022 11:35