Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Банки у 2030 році: без пластикових карток та з доповненою реальністю. Прогнози від футуролога Бретта Кінга

Тетяна Новак
Тетяна Новак
10 грудня 2021 3 хвилин читання

У Києві відбулася міжнародна конференція UAFIN.TECH, присвячена розвитку необанків та їхньої ролі у трансформації фінансової системи. Одним зі спікерів був Бретт Кінг — засновник фінтех-компанії Moven та автор бестселера «Банк 4.0». 

SPEKA обрала найцікавіше з його виступу.

Цифрова революція

2021 рік став для фінтеху проривним. Лише у другому кварталі галузь залучила рекордні $31 млрд інвестицій. Ми спостерігаємо розквіт диджитал-банків «без відділень», і це не швидкоплинний тренд, а логічний етап технічного прогресу. Без  сумніву, впродовж наступних десяти років онлайн-сервіси остаточно витиснуть з ринку традиційні банки із громіздкими процесами і роздутим штатом.

Процес уже розпочався і набирає шалених обертів по всьому світу. Приміром, у Великій Британії необанки уже обслуговують 38% транзакцій з електронної торгівлі. Не менш показова ситуація у Бразилії, де онлайн-платформа Nubank за сім років існування набрала 48 млн користувачів і стала головним конкурентом найбільшого «фізичного» банку Utau. (9 грудня стало відомо, що за підсумками IPO на американській біржі вартість Nubank сягнула $44 млрд і перевищила оцінку Utau на $6 млрд. — SPEKA). 

Я переконаний, що окрім офлайн-офісів нове покоління банків позбудеться ще одного баласту — пластикових карток. Їх замінять електронні гаманці. У 2020 році сума транзакцій через «пластик» по всьому світу становила $35 трлн. Водночас лише у Китаї через платіжну платформу Alipay пройшли $52 трлн. Частково така цифра зумовлена специфікою китайського ринку, проте вона ілюструє глобальну тенденцію — розвиток мобільних платежів закономірно зменшує користування фізичними картками. Згодом, із поширенням криптовалют, потреба у шматках пластику відпаде взагалі.

Фінансовий метавсесвіт

Банкінг майбутнього, безперечно, базуватиметься на алгоритмах штучного інтелекту. Вони допоможуть як оптимізувати внутрішні процеси, так і покращити клієнтську підтримку. Кожен користувач матиме такого собі фінансового радника у смартфоні — програму, що у реальному часі аналізуватиме стан рахунку і допомагатиме планувати витрати.

Ще більше можливостей відкриють технології доповненої реальності. Перше, що спадає на думку — офлайн-шопінг. Уявіть: ви заходите в автомобільний салон у смарт-окулярах і одразу бачите на екрані підказки, яку модель можете собі дозволити без шкоди для бюджету. Якщо грошей не вистачає, ви в реальному часі оформлюєте послугу «купуй зараз — плати потім». Саме такий механізм у 2030 році замінить складні системи кредитування.

Окремою функцією ШІ-алгоритмів стане виявлення підозрілих транзакцій. Втім, випадків шахрайства значно поменшає, бо замість ненадійних паролів для аутентифікації клієнтів банки застосовуватимуть біометричні інструменти, переважно розпізнавання облич.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Старт Нобелівської премії, одинокий невідомий об'єкт та Ілон Москаль. Ранкова SPEKA

Наталія Миронова 19 годин тому

Text-to-image. Як нейромережі навчилися генерувати зображення завдяки NLP

Олександр Тартачний 3 жовтня 2022 19:00

Meta представила нейромережу Make-A-Video, яка генерує відео за текстовим описом

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 10:05

Програмування та креативність. У які галузі залучатимуть штучний інтелект і чи варто його боятися

Наталія Миронова 28 вересня 2022 16:10

IT-холдинг Roosh купив за шестизначну суму частку в українському стартапі Neurons Lab

Вадим Добровольський 27 вересня 2022 13:38