Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Банки у 2030 році: без пластикових карток та з доповненою реальністю. Прогнози від футуролога Бретта Кінга

Тетяна Новак
Тетяна Новак
10 грудня 2021 3 хвилин читання

У Києві відбулася міжнародна конференція UAFIN.TECH, присвячена розвитку необанків та їхньої ролі у трансформації фінансової системи. Одним зі спікерів був Бретт Кінг — засновник фінтех-компанії Moven та автор бестселера «Банк 4.0». 

SPEKA обрала найцікавіше з його виступу.

Цифрова революція

2021 рік став для фінтеху проривним. Лише у другому кварталі галузь залучила рекордні $31 млрд інвестицій. Ми спостерігаємо розквіт диджитал-банків «без відділень», і це не швидкоплинний тренд, а логічний етап технічного прогресу. Без  сумніву, впродовж наступних десяти років онлайн-сервіси остаточно витиснуть з ринку традиційні банки із громіздкими процесами і роздутим штатом.

Процес уже розпочався і набирає шалених обертів по всьому світу. Приміром, у Великій Британії необанки уже обслуговують 38% транзакцій з електронної торгівлі. Не менш показова ситуація у Бразилії, де онлайн-платформа Nubank за сім років існування набрала 48 млн користувачів і стала головним конкурентом найбільшого «фізичного» банку Utau. (9 грудня стало відомо, що за підсумками IPO на американській біржі вартість Nubank сягнула $44 млрд і перевищила оцінку Utau на $6 млрд. — SPEKA). 

Я переконаний, що окрім офлайн-офісів нове покоління банків позбудеться ще одного баласту — пластикових карток. Їх замінять електронні гаманці. У 2020 році сума транзакцій через «пластик» по всьому світу становила $35 трлн. Водночас лише у Китаї через платіжну платформу Alipay пройшли $52 трлн. Частково така цифра зумовлена специфікою китайського ринку, проте вона ілюструє глобальну тенденцію — розвиток мобільних платежів закономірно зменшує користування фізичними картками. Згодом, із поширенням криптовалют, потреба у шматках пластику відпаде взагалі.

Фінансовий метавсесвіт

Банкінг майбутнього, безперечно, базуватиметься на алгоритмах штучного інтелекту. Вони допоможуть як оптимізувати внутрішні процеси, так і покращити клієнтську підтримку. Кожен користувач матиме такого собі фінансового радника у смартфоні — програму, що у реальному часі аналізуватиме стан рахунку і допомагатиме планувати витрати.

Ще більше можливостей відкриють технології доповненої реальності. Перше, що спадає на думку — офлайн-шопінг. Уявіть: ви заходите в автомобільний салон у смарт-окулярах і одразу бачите на екрані підказки, яку модель можете собі дозволити без шкоди для бюджету. Якщо грошей не вистачає, ви в реальному часі оформлюєте послугу «купуй зараз — плати потім». Саме такий механізм у 2030 році замінить складні системи кредитування.

Окремою функцією ШІ-алгоритмів стане виявлення підозрілих транзакцій. Втім, випадків шахрайства значно поменшає, бо замість ненадійних паролів для аутентифікації клієнтів банки застосовуватимуть біометричні інструменти, переважно розпізнавання облич.

Коментарі
Інші матеріали

Штучний інтелект допомагає українському бізнесу швидше переїхати з російського ПЗ

Наталія Миронова 18 травня 2022 18:39

Провідний AI-експерт Apple пішов з компанії через «політику повернення до офісів». Тепер він працюватиме у Google

Роман Судольський 18 травня 2022 11:21

Вовк в овечій шкурі: застосунки для психічного здоров'я жахливо захищають дані користувачів

Наталія Миронова 3 травня 2022 15:09

Штучний інтелект допоміг МВС затримати 200 членів незаконних збройних формувань

Наталія Миронова 26 квітня 2022 10:57

Ринок військового AI сягне майже $14 млрд у 2028 році

Тетяна Новак 14 квітня 2022 14:36