Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Штучний інтелект Sudowrites «вчився» писати тексти за допомогою порнографічних фанфіків

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
2 грудня 2022 2 хвилин читання

У США працює Sudowrites AI, який вміє писати текст за автора. Виявилось, що одна з найбільших моделей штучного інтелекту «вчилась» на порнографічних фанфіках. 

Sudowrites вчиться через «серфінг» усього інтернету, аналізуючи такі джерела, як Вікіпедія та Common Crawl. Проте AI не вміє відрізняти джерело знань, тому не розрізняє судові реєстри від, наприклад, фанфіку по Гаррі Поттеру. 

Це вперше помітив один із користувачів Reddit — kafetheresu. Роздивляючись, як працює Sudowrites, він згадав про AO3 — найбільше та найстаріше некомерційне сховище з відкритим вихідним кодом для фанфіків та інших фантворів. 

Після кількох тестів kafetheresu помітив, що штучний інтелект дійсно аналізував твори з AO3. Для цього користувач Reddit навмисно «просив» у нейромережі тексти про кейпоп-гурт BTS чи Гаррі Поттера й отримував текст, наповнений NSFW-контентом.  

«Ми з друзями запідозрили, що Sudowrites, а також інші помічники AI-Writing, які використовують GPT-3, можуть використовувати AO3 як „набір даних для навчання“, оскільки це один із найбільших і найдоступніших текстових архівів», — зазначив kafetheresu.

Крім того, kafetheresu нагадує, що автори штучних інтелектів не переймаються за авторське право чи умови конфіденційності.

«Я сподіваюся, що AO3 буде проти цього, оскільки я не хочу, щоб мою наполегливу працю викрадали та використовували для звільнення письменників, — резюмував kafetheresu.

Раніше SPEKA розповідала, що таке штучний інтелект та як він трансформує світ.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Getty вимагає заборонити Stable Diffusion в Великій Британії

Максим Красіков 1 годину тому

Розробник OpenAI розповів, що чекати від штучного інтелекту у 2023 та 2024 роках

Максим Красіков 2 години тому

Alibaba створив Tongyi Tingwu — власний аналог ChatGPT

Артем Житкевич 20 годин тому

“Дрон, керований ШІ, намагався вбити оператора”: що відбулось насправді

Ганна Гілова 2 червня 2023 14:15

OpenAI виділив $1 млн на гранти з кібербезпеки

Кіра Іванова 1 червня 2023 21:13